Західні країни інвестуватимуть в зелену відбудову України, тому що це та парадигма, в якій вони живуть. Також це є шансом для розвитку української відновлюваної енергетики, оскільки Захід навряд чи підтримуватиме старі технології.
Про це заявив заступник директора з досліджень DiXi Group Богдан Серебреніков під час презентації дослідження «Вплив війни на довкілля», передає .
За його словами, Україна у своїй енергетичній стратегії до 2050 року зазначила, що до 2035-го відмовляється від вугільної генерації. У відмові також «допомогли» росіяни, оскільки атакували саме її.
Серебреніков зазначив, що не просто так армія рф націлилась на вугільну генерацію, оскільки вона є маневрова і дозволяє системі бути живучою.
У зв’язку з цим постає питання про зелену відбудову України.
«Зелена відбудова — це означає відбудувати те, що було втрачено. Але ширший контекст — це зелений перехід, це парадигма, в якій живуть європейці. Тобто це трансформація життя, трансформація економіки, трансформація секторів економіки, промисловості, енергетики», — розповів заступник директора з досліджень DiXi Group.
Він також наголосив, що зелена відбудова дуже тісно пов'язана з європейською інтеграцією. Тому для України це є унікальним шансом відбудувати й модернізувати власну економіку.
«Щоб відбудовувати, треба гроші. Так от зелена відбудова є дуже важливою умовою доступу до цих європейських фондів, європейських механізмів. Тому що ті люди, які мають гроші в Європі, у США, вони не будуть, підтримувати якісь старі технології. Тому ми їм проголошуємо постійно принцип: build back better або build back greener. Тобто ми хочемо відбудувати краще, ніж було, зеленіше, ніж було», — пояснив Серебреніков.
За його словами, західні країни мають гроші й шукають місце, куди їх можна інвестувати. Тому Україна має переконати інвесторів, що хоче відбудовуватися на тих принципах, за якими живе Захід.