Як тримати під контролем весняну алергію на пилок дерев – поради лікаря. Фото УНІАН
У деяких людей навесні проявляються симптоми сезонної алергії. Це трапляється через мікроскопічний пилок дерев, що розноситься вітром і провокує імунну відповідь організму.
Найчастіше алергічні реакції викликають пилок берези, вільхи та дуба. Про це заступниця гендиректора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Видра розповіла «Суспільному».
Наталія говорить, що основні симптоми сезонної алергії — це нежить, часте чхання, свербіж очей і закладеність носа. Але іноді можливі й більш серйозні прояви, такі як кашель або задишка.
«Весняна алергія — річ неприємна, але з правильним підходом її можна тримати під контролем. Якщо симптоми стають інтенсивними (сильна задишка, набряки), негайно зверніться до лікаря — це може бути ознакою серйознішої реакції», — зазначила Наталія Видра.
Як полегшити самопочуття під час сезонної алергії
Полегшити самопочуття під час сезонної алергії можливо, якщо дотримуватися низки порад:
- Слідкуйте за пилковим прогнозом: перевіряйте рівень пилку у вашому регіоні (наприклад, через погодні застосунки або сайти). Уникайте прогулянок на вулиці в дні з високою концентрацією пилку, особливо вранці, коли його рівень зазвичай найвищий.
- Захищайте себе на вулиці: носіть сонцезахисні окуляри, щоб пилок не потрапляв в очі, і маску — в особливо вітряні дні. Після повернення додому перевдягайтеся та мийте обличчя і руки.
- Тримайте дім чистим: закривайте вікна в період активного цвітіння, використовуйте кондиціонер. Регулярно прибирайте квартиру, щоб позбутися пилку, який може потрапити всередину.
- Зволожуйте повітря: робіть вологе прибирання, бажано вранці та ввечері.
- Застосовуйте медикаменти. Проконсультуйтеся з лікарем щодо антигістамінних препаратів, назальних спреїв чи крапель для очей, носа. Починайте прийом заздалегідь, до початку сезону, якщо алергія щорічна.
- Використовуйте природні методи: промивайте ніс сольовим розчином (фізіологічним або спеціальними спреями), пийте достатньо води, а також спробуйте трав’яні чаї (наприклад, з ромашкою), якщо немає алергії на них.
- Уникайте подразників: сильні запахи парфумів чи хімікатів, а особливо куріння, алкоголь можуть погіршити стан, тож намагайтеся їх уникати.