Facebook Pixel

Як користуватися двозонними лічильниками електроенергії — поради киянам від YASNO

Як користуватись двозонними лічильниками електроенергії — поради киянам від YASNO

Як користуватись двозонними лічильниками електроенергії — поради киянам від YASNO

Двозонні лічильники обліковують не лише спожиту електроенергію, а й час її споживання. Уночі, наприклад, електроенергія для населення коштує вдвічі дешевше, тому власники багатозонних лічильників можуть заощаджувати до 50% на рахунках за світло. Як правильно ними користуватися — радить YASNO.

Що таке зонність лічильника

Зона лічильника – це проміжок часу доби, у який лічильник автоматично перемикається й починає фіксувати спожиту електроенергію.

Усі клієнти, які використовують багатозонні лічильники, мають змогу користуватися «нічним» тарифом. Це спеціальний тариф, який діє в години мінімального навантаження в енергосистемі з 23:00 до 7:00 і коштує вдвічі дешевше. Тобто за використану в цей час електроенергію побутові споживачі можуть сплачувати 50% звичайного тарифу. Головною умовою є наявність двозонного лічильника, що фіксує споживання за часом доби – окремо вдень і окремо вночі.

Двозонні лічильники ведуть облік електроенергії за двома зонами:

день – для електроенергії, спожитої в період з 07:00 до 23:00, діє звичайний тариф — 2,64 грн;

ніч – з 23:00 до 07:00 застосовується вдвічі нижчий тариф — 1,32 грн.

Як передавати показання двозонного лічильника киянам

Усі зони лічильника завжди рівні загальній зоні (загальному обсягу спожитої електроенергії). Тобто якщо показання день – 11233, а ніч 10234, то загальний обсяг має дорівнювати 21467 (сума показань день+ніч). Цей простий лайфхак дає змогу клієнтам переконатися в правильності переданих ним показань.

Залежно від моделі та параметрів, кожне показання, що відображається на екрані лічильника, має свій індекс. Розглянемо, які індекси означають показання за тарифами «день», а які «ніч» на прикладі трьох найпопулярніших двозонних лічильників: GAMA, NIK, MTX.

На екрані двозонного лічильника з інтервалом 10 секунд послідовно відображаються:

  • показання за тарифом «день» (з 7:00 до 23:00)
  • показання за тарифом «ніч» (з 23:00 до 7:00)
  • загальний обсяг спожитої електроенергії.

GAMA

На лічильниках GAMA індекс «15.8.2» вказує на тариф «день», а індекс «15.8.1» – на тариф «ніч». Загальний обсяг спожитої електроенергії відображається за індексом «15.8.0».

NIK

Залежності від типу лічильників NIK, електроенергія за тарифом «день» має індекс «1.8.2»/«15.8.2»/«Т22», а за тарифом «ніч» – «1.8.1»/«15.8.1»/«Т21». Загальний обсяг: «1.8.0»/«15.8.0»/«Т2».

MTX

На лічильниках МТХ індекс «1.8.2» вказує на тариф «день», індекс «1.8.1» – на тариф «ніч», «1.8.0» – загальний обсяг.

Саме ці показання вартр передавати щомісяця у встановлені строки. У разі якщо ви підійшли до лічильника, щоб зафіксувати показання, але обсяг спожитої електроенергії є нереально малим або аномальним великим, необхідно одразу звернутися до оператора системи розподілу. Адже саме оператор системи розподілу передаватиме обсяги в YASNO для формування рахунків.

Важливо пам’ятати, що автоматично передавати показання можуть лише ті двозонні лічильники, які є частиною автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ). Це так звані «розумні» лічильники. Коли оператор системи розподілу встановлює їх у багатоквартирному будинку, то АСКОЕ встановлюється одночасно для всіх мешканців.

Подякувати 🎉