Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Європі вперше пустили з молотка конфісковану супер’яхту підсанкційного російського олігарха

Яхту Пумпянського Axioma пустили з молотка, однак Україна коштів не отримає. Фото: www.superyachtfan.com

Яхту Пумпянського Axioma пустили з молотка, однак Україна коштів не отримає. Фото: www.superyachtfan.com

У Гібралтарі відбувся перший публічний аукціон із продажу конфіскованих активів російських олігархів з моменту повномасштабного вторгнення путінського війська в Україну. На продаж виставили 72,5-метрову супер’яхту Axioma, яку відібрали в російського олігарха Дмитра Пумпянського в березні після внесення його прізвища до санкційних списків США, ЄС і Великої Британії.

Як пише The Guardian, організатори торгів повідомили про отримання 63 ставок на Axioma, однак деталізувати суми поки що не стали. Подробиці щодо суми, за яку було продано яхту, та відомості про її нового власника з’являться за 10 — 14 днів.

Видання пише, що цей аукціон викликав чимало суперечок, оскільки кошти, виручені від продажу, підуть не на користь українського народу, а на рахунок інвестиційного банку JP Morgan. Фінустанова стверджує, що олігарх заборгував їй 20,5 млн євро.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. До березня цього року Пумпянський був власником і головою правління виробника сталевих труб ВАТ «ТМК», постачальника російської державної енергетичної компанії «Газпром». Велика Британія заявила, що мільярдер, статки якого оцінюються в 1,84 млрд фунтів стерлінгів, був одним із «найближчих до Путіна» олігархів.

Яхта була затримана урядом Гібралтару після судового позову від JP Morgan , у якому йшлося про те, що холдингова компанія Пумпянського Pyrene Investments заборгувала йому понад $20 млн.

П'ятипалубна яхта містить шість розкішних гостьових кают, басейн, 3D-кінотеатр, тренажерну залу, джакузі та спа-салон. Її ціна — $75 млн.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини