Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Українські витрати на війну перевищили $8 млрд — Мінфін

Вторгнення росії: скільки коштів Україна витратила на війну. Фото: AP

Вторгнення росії: скільки коштів Україна витратила на війну. Фото: AP

Від початку повномасштабної російської агресії Україна витратила на воєнні потреби 245,1 млрд гривень ($8,3 млрд) з держбюджету.

Про це в коментарі Reuters заявив міністр фінансів Сергій Марченко. За словами чиновника, гроші, які було закладено на інші програми розвитку держави, зараз витрачають на все, що пов'язано з війною: від закупівлі зброї до соціальної підтримки вимушених переселенців.

Зокрема, за даними Мінсоцполітики, офіційно зареєстровано 2,7 млн внутрішньо переміщених осіб, хоча реальна цифра в рази вища, зазначив він.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Раніше цифра загальних витрат на війну не озвучувалася, проте прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що втрати держбюджету України через війну з росією становлять приблизно 2 млрд грн на день.

Водночас Марченко наголосив на різкому падінні податкових зборів, що також пов'язано з вторгненням росії. У квітні уряд зібрав лише 60% запланованих податків, щоправда, цю недоїмку було на 79,5% перекрито грантами від іноземних партнерів.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Якщо не брати до уваги іноземну допомогу, то надходження доходів у травні — червні ми зараз оцінюємо на рівні 45 — 50% від запланованого за умови, що ситуація не погіршиться», — сказав Марченко.

З огляду на те, що уряд змушений спрямовувати мільярди доларів на надзвичайні витрати, Марченко заявив, що Києву терміново потрібна іноземна фінансова підтримка.

У квітні, за даними Мінфіну, Україна отримала приблизно $2 млрд фінансової допомоги від партнерів, з них $719 млн – це гранти. Загалом міжнародна підтримка, починаючи з лютого, досягла $5,4 млрд.

За словами Марченка, сьогодні Київ обговорює з партнерами різні види зовнішньої фінансової підтримки — як позику від МВФ, так і кредити, і СПЗ, і гранти від західних країн.

Quote«Наразі команда Мінфіну веде переговори з нашими міжнародними партнерами, зокрема з країнами G7, щодо направлення своєї частини СПЗ на підтримку України», — сказав Марченко.

Чиновник також додав, що в травні Україна очікує від Канади кредит на суму майже 1 млрд канадських доларів (приблизно $767 млн).

Міністр зазначив, що Україна планує обслуговувати свій зовнішній борг незалежно від війни. Але закликав країни-партнери надати частину коштів у вигляді грантів для зменшення боргового навантаження, що зростає через російську агресію.

Коментарі

Всі новини