Від початку повномасштабної російської агресії Україна витратила на воєнні потреби 245,1 млрд гривень ($8,3 млрд) з держбюджету.
Про це в коментарі Reuters заявив міністр фінансів Сергій Марченко. За словами чиновника, гроші, які було закладено на інші програми розвитку держави, зараз витрачають на все, що пов'язано з війною: від закупівлі зброї до соціальної підтримки вимушених переселенців.
Зокрема, за даними Мінсоцполітики, офіційно зареєстровано 2,7 млн внутрішньо переміщених осіб, хоча реальна цифра в рази вища, зазначив він.
Раніше цифра загальних витрат на війну не озвучувалася, проте прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що втрати держбюджету України через війну з росією становлять приблизно 2 млрд грн на день.
Водночас Марченко наголосив на різкому падінні податкових зборів, що також пов'язано з вторгненням росії. У квітні уряд зібрав лише 60% запланованих податків, щоправда, цю недоїмку було на 79,5% перекрито грантами від іноземних партнерів.
«Якщо не брати до уваги іноземну допомогу, то надходження доходів у травні — червні ми зараз оцінюємо на рівні 45 — 50% від запланованого за умови, що ситуація не погіршиться», — сказав Марченко.
З огляду на те, що уряд змушений спрямовувати мільярди доларів на надзвичайні витрати, Марченко заявив, що Києву терміново потрібна іноземна фінансова підтримка.
У квітні, за даними Мінфіну, Україна отримала приблизно $2 млрд фінансової допомоги від партнерів, з них $719 млн – це гранти. Загалом міжнародна підтримка, починаючи з лютого, досягла $5,4 млрд.
За словами Марченка, сьогодні Київ обговорює з партнерами різні види зовнішньої фінансової підтримки — як позику від МВФ, так і кредити, і СПЗ, і гранти від західних країн.
«Наразі команда Мінфіну веде переговори з нашими міжнародними партнерами, зокрема з країнами G7, щодо направлення своєї частини СПЗ на підтримку України», — сказав Марченко.
Чиновник також додав, що в травні Україна очікує від Канади кредит на суму майже 1 млрд канадських доларів (приблизно $767 млн).
Міністр зазначив, що Україна планує обслуговувати свій зовнішній борг незалежно від війни. Але закликав країни-партнери надати частину коштів у вигляді грантів для зменшення боргового навантаження, що зростає через російську агресію.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!