Верховна рада дозволила ОГТСУ купувати газ на біржі, що призведе до зниження ціни для споживачів

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №3176, який дозволяє здійснювати закупівлю природного газу для балансування ГТС на торгових платформах, що призведе до зниження цін для кінцевих споживачів..

Відповідні зміни внесені 251 голосом «за» в Закон України «Про державні закупівлі», повідомляє «Оператор ГТС України» (ОГТСУ).

Цей закон дозволяє ОГТСУ купувати або продавати газ для балансування на торгових майданчиках або біржах, які володіють необхідними інструментами. В цілому матиме позитивний вплив на ліквідність ринку.

Telegram Logo

Внесені зміни дозволяють ОГТСУ оперувати короткостроковими стандартизованими контрактами газу на біржі. Це також відкриє вільний доступ до інформації та залучення великої кількості учасників ринку природного газу.

«Це дозволить зменшити витрати Оператора ГТС на балансування і, відповідно, зменшить вартість такої послуги для інших учасників ринку природного газу. Для замовника послуг з транспортування створює також додатковий механізм для самостійного збалансування, що неодмінно вплине на здешевлення ресурсу для споживача», — відзначили в ОГТСУ.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

На даному етапі ОГТСУ зобов'язаний купувати природний газ для балансування на платформі Prozorro, яка може забезпечити торги тільки довгостроковими контрактами.

В результаті ціни для оплати небалансів формуються на основі довгострокових контрактів, що не зовсім точно відображають ситуацію на внутрішньому ринку природного газу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини