Восени зерновими буде засіяно на 5% менше площ – Мінекономіки

Посівні площі скорочуються через дефіцит вологи в ґрунті. Фото: УЗА

Посівні площі скорочуються через дефіцит вологи в ґрунті. Фото: УЗА

Озимими зерновими культурами в Україні 2020 року планують засіяти 7,2 млн га, що на 5% поступається показнику 2019 року. Такий прогноз зробило Мінекономіки. Скорочення переважно зумовлено зменшенням площ під пшеницю та ячмінь. Основним чинником скорочення осінніх посівних площ є дефіцит вологи в ґрунті на більшій частині країни.

Так, озимою пшеницею планується засіяти 6,1 млн га, що на 5% нижче за показник 2019 року і є мінімальним показником за останні чотири роки. В основних областях вирощування зернових — Запорізькій та Одеській — посівні площі під пшеницею можуть скоротитися на 3% і 10% відповідно, до 651 і 520 тис. га. Але в Дніпропетровській області вони можуть зменшитися лише на 0,3% — до 502 тис. га.

Посіви озимого ячменю планується розмістити на площі 946 тис. га, що на 10% нижче за торішній показник. Традиційно основними областями вирощування цієї культури є Одеська та Миколаївська. В Одеській області планується засіяти ячменем 240 тис. га, що на 11% поступається показнику 2019 року. У Миколаївській площа може скласти 200 тис. га, що на 9% менше в річному вимірі.

Telegram Logo

Щодо озимого жита, то прогнозована площа під ним становить 132 тис. га і практично відповідає показнику попередньої посівної кампанії. Основні області вирощування цієї культури (Чернігівська, Волинська та Рівненська) сумарно можуть збільшити площі під озимим житом на 4% — до 65,6 тис. га, але інші регіони планують істотно скоротити його посіви.

Посушливі погодні умови серпня — вересня знизили і врожайність пізніх зернових культур, збирання яких наразі триває.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Додатково. Мінекономіки та учасники ринку зерна (аграрні асоціації, виробники, переробники та експортери) підписали додаток до зернового меморандуму про обсяги експорту зерна 2020/2021 маркетингового року. Цифри такі: 17,5 млн тонн пшениці та 1 тисяча тонн жита. На думку міністра економіки Ігоря Петрашка, погоджений обсяг експорту забезпечить внутрішню продовольчу безпеку. Залежно від погодних умов і кінцевих даних за обсягами виробництва пшениці прогнозні баланси на ринку зерна можуть бути переглянуті в четвертому кварталі. Зараз урожай зерна очікується на рівні 72,1 млн тонн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини