Президент ініціює запровадження дворічного мораторію на перевірки фізичних осіб-підприємців (ФОП) усіх категорій, окрім «ризикових».
Про це повідомили у пресслужбі глави держави.
Введення мораторію президент пояснює відгуком на заклики представників малого бізнесу, які вийшли з протестами проти законів, що запроваджують електронний чек.
Йдеться про два законопроєкти — «Про внесення змін до закону про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», який стосується детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг, та «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».
За словами заступника керівника Офісу президента Юлії Ковалів, народні депутати уже готують законодавчі ініціативи щодо захисту інтересів малих підприємців.
«Зокрема, вони працюватимуть над переведенням у електронну форму звітності для ФОПів, спрощенням податкового адміністрування та іншими законодавчими ініціативами», – пояснила вона.
Контекст
- У вересні Верховна Рада прийняла зміни до Податкового кодексу і закон про РРО щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі. Крім цього, IT-галузі запропонували перейти на нову опцію оподаткування.
- На початку жовтня прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявляв, що ФОПи не постраждають від подальших дій уряду. Зміни торкнуться лише бізнесу, який проводить оптимізацію за рахунок великої кількості ФОПів.
- 3 жовтня керівник комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявляв, що ФОПам можуть заборонити надавати свої послуги – дозволять лише вести торгівлю і займатися виробництвом.
- 7 жовтня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №2190, який повинен ввести 30-денний період, під час дії якого ФОПи зможуть припинити свою діяльність без штрафів за несплату єдиного соціально внеску.