Facebook Pixel

Володимир Путін дозволив транзит українських товарів через РФ з пломбами ГЛОНАСС

Автор

Автомобільний і залізничний транзит українських товарів через територію Росії в треті країни тепер дозволено з пломбами ГЛОНАСС.

Відповідні поправки внесені в указ президента РФ про застосування спеціальних економічних заходів. Зміни затверджені указом Володимира Путіна від 24 червня, опубліковані на офіційному сайті розкриття нормативно-правових актів.

Тепер водій, який здійснює транзит, повинен мати обліковий талон. У разі порушення порядку використання пломб талони анулюються.

Telegram Logo

Уряд зі свого боку має затвердити перелік пунктів пропуску через держкордон для транзиту, порядок здійснення перевезень, вимоги до пломбам ГЛОНАСС, порядок видачі талонів, а також забезпечити створення і експлуатацію системи контролю.

Указ вступає в силу з 1 липня.

За словами першого заступника керівника Федеральної митної служби Росії Руслана Давидова, в кінці травня на раді Євразійської економічної комісії країни ЄврАзЕС домовилися розширювати застосування електронних пломб при транзиті товарів і провести у третьому кварталі багатосторонній експеримент.

«Позиція така, що за умови застосування пломб дозволити транзит українських товарів, санкційних товарів з тим, щоб ми були впевнені, що ці товари не залишаються в Росії. Така практика є, але вона дуже обмежена у вузькому коридорі — через Білорусь. А колеги з Казахстану ставлять питання про те, що ви взагалі відкрийте все, якщо ми хочемо купувати українське, санкційне, ви відкрийте всі (напрямки транзиту з РФ у Казахстан з третіх країн – ред.)», — говорив Давидов.

Контекст

  • У березні 2014 року в зв’язку з ситуацією на Україні Європейський союз і ряд країн, включаючи США, Канаду, Австралію, Японію, Швейцарію, Нову Зеландію, Ісландію почали вводити санкції щодо Росії. У зв’язку з цим, з’явилися санкційні списки російських фізичних і юридичних осіб.
  • Крім цього були введені так звані секторальні санкції: активи підпали під них компаній не заморожувалися, однак накладалися обмеження на середньо — і довгострокове кредитування.
  • Росія з 2016 року скасувала режим зони вільної торгівлі щодо України і ввела продовольче ембарго. Україна дзеркально відповіла на обмеження.
  • У квітні цього року року Кабмін розширив перелік російських товарів під ембарго. До списку санкційних товарiв внесли банки для консервування, формалін, пружини для візків вантажних вагонів і т.д.
  • У відповідь на це прем’єр-міністр РФ Дмитро Медвєдєв заявив, що Росія забороняє експорт нафти і нафтопродуктів в Україну. З 1 червня нафта, нафтопродукти та вугілля можна буде ввезти тільки за наявності відповідного дозволу.

Коментарі

Всі новини