Facebook Pixel

Водіїв старше 65 років зможуть позбавити прав: відома дата

Запровадження нових норм, що посилюють вимоги до людей похилого віку за кермом, керується метою підвищення безпеки дорожнього руху. Це частина діяльності Європейського Союзу в рамках проекту «Vision Zero», метою якого є зменшення кількості ДТП і, як наслідок, зменшення смертельних випадків.

Психологічні тести, які проводитимуть для осіб старше 65 років під час відновлення водійських прав, мають на меті виявити можливі проблеми з концентрацією та оцінити загальний психічний стан літніх водіїв. У разі негативного результату продовжити права керування транспортним засобом буде неможливо.

Проте на цьому плани Єврокомісії не закінчуються. Посадовці розглядають ідею запровадження курсів підвищення кваліфікації для водіїв старших 70 років. Також в ЄК не виключають видачу літнім водіям документа на менший термін – наприклад, на 5 років. Деякі експерти настільки суворі, що пропонують для людей старше 75 років призначати огляди щороку. Водії у віці від 65 до 75 років будуть змушені проходити огляд кожні два роки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉