Facebook Pixel

Мітинг під Кабміном: ресторани та нічні клуби вимагають гроші за простій

Підприємці провели під будівлею Кабміну акцію протесту під гаслом «Ми проти заборони Event & HoReCa в Україні». На захід зібралися близько 100 осіб.

Причиною мітингу стало рішення Кабміну щодо обмеження роботи закладів харчування та нічних клубів, передає видання «Вєсті».

Організатори не розуміють, чому розважальні заклади та ресторани підпадають під жорстку заборону. Також у представників галузі є питання щодо часу, у який заборонено працювати, — з 23:00 до 7:00.

Your browser doesn't support HTML5 video.

Мітингувальники заявили, що серед молоді, яка є основною аудиторією таких закладів, на майже 3 млн населення припадає приблизно тільки дві смерті від коронавірусу.

Активісти наголосили, що лише хочуть звернути увагу на проблеми підприємців. А також зазначили, що заклади громадського харчування не є основними місцями розповсюдження коронавірусу.

Мітингувальники оприлюднили свої вимоги у Telegram-чаті:

  • дозволити на території регіонів у «зеленій» та «жовтій» зонах діяльність хостелів, роботу розважальних закладів, ресторанів, кафе тощо без обмежень у часі; а також проведення масових заходів у закладах громадського харчування з участю понад 20 осіб, але за умови щонайбільше одна особа на 10 кв. м;
  • повністю або частково звільнити від податкових зобов’язань суб’єкти господарської діяльності, роботу яких заборонено та/або обмежено Кабміном, або надати їм одноразову фінансову допомогу, якщо вони постраждали внаслідок рішень уряду;
  • створити робочу групу за участі представників профільних міністерств та керівників закладів та суб’єктів господарської діяльності, що працюють у сфері розваг та громадського харчування.

Крім того, підприємці анонсували ще один мітинг у вівторок.

На мітинг відреагувало Міністерство культури та інформаційної політики. У відомстві підкреслили, що концертну діяльність дозволено тим закладам, для яких це є основним видом діяльності упродовж останнього року.

Державне агентство розвитку туризму та Міністерство культури підготували пом’якшуючі зміни до обмежень на в’їзд іноземців.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉