Facebook Pixel

«Енергоатом» продаватиме енергію за собівартістю плюс 10% прибутку — Вітренко

Юрій Вітренко/facebook

Юрій Вітренко/facebook

Один із варіантів розв'язання кризи на ринку електроенергії передбачає продаж електроенергії «Енергоатому» вразливим верствам населення та захищеним споживачам за собівартістю плюс 10%.

Іншу енергію пропонується продавати на відкритому ринку за прозорими правилами, пише т.в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

«Вимальовується найбільш популярний варіант реформи <...>, коли «Енергоатом» як виробник найдешевшої електроенергії продаватиме її насамперед для потреб вразливих споживачів (велика частина населення) і захищених споживачів (яких не можна відключати) за собівартістю плюс 10% прибутку», — запропонував він.

Telegram Logo

Залишок електроенергії «Енергоатом» зміг би продавати «на відкритому ринку, прозорих аукціонах за європейськими правилами, на які не могли б впливати олігархи, за стартовою ціною не нижче, ніж його додаткові витрати на виробництво додаткових обсягів».

Зазначимо, що раніше «Енергоатом» вказував собівартість своєї електроенергії на рівні 0,54-0,57 грн за кВт•год.

Вітренко також запропонував змінити амортизаційний складник «Енергоатому» на інвестиційний, «який би враховував реальні потреби НАЕК в інвестиціях на підтримку та розвиток атомних станцій». Це має надати можливість погашати «стару» кредиторську заборгованість «Енергоатому» та його кредити завдяки прибутку в майбутньому.

Нагадаємо, що Кабмін з 1 січня до 31 березня 2021 року встановив вартість продажу НАЕК «Енергоатом» електроенергії ДП «Гарантований покупець» у рамках спецзобов'язань для забезпечення потреб населення в розмірі 150 грн за МВт•год.

Для ПрАТ «Укргідроенерго» ціна залишилася на колишньому рівні — 10 грн за МВт•год.

Також уряд встановив для населення фіксовану ціну електроенергії в розмірі 1,68 грн за кВт•год із ПДВ на весь обсяг споживання, хоча раніше на перші 100 кВт•год діяла ціна в розмірі 0,9 грн кВт•год із ПДВ.

Вітренко повідомив, що зараз Міненерго спільно з НКРЕКП і учасниками ринку напрацьовують вдосконалений сценарій фінансового збалансування на ринку електроенергії.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини