Валюти на міжбанку стало більше, але її дефіцит зберігається

Дефіцит валюти на міжбанку за тиждень скоротився вдвічі. Фото: Britannica

Дефіцит валюти на міжбанку за тиждень скоротився вдвічі. Фото: Britannica

На міжбанківському валютному ринку продовжує спостерігатися переважання попиту над пропозицією валюти. Однак його обсяг скоротився майже вдвічі в порівнянні з попереднім тижнем: з $207 до $114 млн. Про це повідомив глава Ради НБУ Богдан Данилишин.

Близько половини надлишкового попиту на іноземну валюту ($58 млн) забезпечують операції клієнтів банків на умовах «форвард».

Обсяг гривневих ОВДП у власності нерезидентів за минулий тиждень скоротився на 1,9 млрд грн (2,3% або $68 млн), «що свідчить про прискорення виходу нерезидентів з державних цінних паперів, номінованих в національній валюті», вважає Данилишин.

Telegram Logo

Обсяг інтервенцій Нацбанку, спрямованих на згладжування коливань обмінного курсу гривні знизився, в три рази, до $51,1 млн. Загальне сальдо валютних інтервенцій НБУ з початку року скоротилося до $935 млн (перевищення покупки над продажем).

Ліквідність банківської системи продовжує залишатися високою, хоча вона й знизилася за рахунок валютних інтервенцій. Залишок коштів на кореспондентських рахунках банків у НБУ і в депозитних сертифікатах на 2 жовтня становив 170 млрд грн. Ця сума за тиждень скоротилася на 4,2 млрд грн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Глава Національного банку Кирило Шевченко заявив, що пропозиція валюти від експорту восени має зрости. Однак НБУ не планує «ламати ринковий тренд» за допомогою інтервенцій.

Обсяг міжнародних резервів України за вересень скоротився на 8,7% (на $2,52 млрд), до $26,53 млрд.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини