На держпідприємствах зупинили видобуток титанової руди через борги за електроенергію й паливо

Державна «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК) зупинила виробництво через накопичені борги перед постачальниками електроенергії та дизельного палива.

Зокрема, Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (ВГМК) виявився знеструмленим, а на Іршанському гірничо-збагачувальному комбінаті (ІГЗК) закінчилося дизпаливо, повідомив член профспілки ВГМК та ІГЗК Олександр Лапуда, передає «Мінпром».

За його словами, через відключення електроенергії 8 жовтня повністю знеструмлені кар'єр, гідротранспорт і оборотний цикл водопостачання, також зупинено збагачувальну фабрику.

Telegram Logo

На Іршанському ГЗК закінчилося дизпаливо, і комбінат припинив перевозити концентрати на збагачення. Працівників зміни також перестали підвозити до кар'єру. Зараз ІГЗК у виробництві використовує складські запаси. У ВГМК теж закінчилося ДП.

Також повідомляється, що в ОГХК виникли проблеми з виплатою зарплат. Працівники підприємства повідомляють, що 2020 року виплату зарплат затримували вже тричі — 7 липня, 7 вересня та 7 жовтня.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Фонд держмайна звільнив 2 жовтня т.в.о. голови правління ОГХК Пітера Девіса за «недотримання умов трудового контракту». Зараз ОГХК тимчасово керує призначений ФДМ Артур Сомов.

Девіс пояснив своє відсторонення тим, що звільнив Тетяну Гогенко, Артура Сомова та Юрія Кияшка. На його думку, вони обслуговували в ОГХК корупційні схеми з відвантаженням продукції компаніям Віталія Кучука. Компанії бізнесмена Віталія Кучука («Керамплюс», MCD, IMMCO) займаються відвантаженням основної продукції ОГХК із червня цього року. Вони викуповують у підприємства концентрати з дисконтом від ринкової ціни $20 — 40/тонна.

З початку 2020 року ОГХК керує вже четвертий топменеджер вищої ланки. Наразі всі процеси в ОГХК координуються заступником голови ФДМ із корпоративного сектору Денисом Кудіним.

У першому півріччі 2020 року ОГХК знизила виручку від реалізації продукції на 22%, до 1,549 млрд грн проти 2019 року. Згідно з планами уряду, компанія має бути приватизованою 2020 року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини