Facebook Pixel

НБУ випустить в обіг 100-гривневі банкноти з автографом Пишного: що буде зі старими зразками

Нацбанк анонсував випуск в обіг нової партії купюр номіналом 100 грн. Нові банкноти — зразка 2014 року, однак на них стоятиме підпис нового очільника НБУ Андрія Пишного. Як інформує пресслужба регулятора, в обігу вони з'являться з 19 грудня 2022 року.

В установі нагадують, що законодавством передбачено розміщення на банкнотах підпису чинного глави НБУ.

Нові 100-гривненві купюри будуть введені в обіг для заміни тих, що були зношені або пошкоджені й відповідно вилучені з обігу.

Що буде з купюрами номіналом 100 грн попередніх років випуску

У НБУ наголошують, що старі банкноти, введені в обіг під час попередніх планових випусків, банківські установи й надалі прийматимуть та видаватимуть без обмежень.

Контекст. Нагадаємо: Верховна Рада 7 жовтня призначила головою Національного банку екскерівника Ощадбанку Андрія Пишного.

На той момент голова НБУ Кирило Шевченко подав у відставку, і 6 жовтня ВРУ його звільнила. Невдовзі після цього Шевченку повідомили про підозру в справі про незаконне виведення з «Укргазбанку» 206 млн грн. 24 жовтня Шевченка та його поплічників було оголошено в національний розшук, а 9 листопада — у міжнародний. 8 грудня Вищий антикорупційний суд обрав для колишнього голови Нацбанку заочне тримання під вартою як запобіжний захід.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉