В Україні стартував просвітницький проєкт «ОнкоПросвіта», який має на меті зменшити рівень смертності від онкозахворювань. Зокрема, щоб підвищити рівень обізнаності серед населення, лікарі створили понад 20 інформативних відео.
Про це йдеться в пресрелізі громадської організації «Центр дієвих рішень».
Як зазначають у Всесвітній організації охорони здоров’я, в Україні кожен 5-й пацієнт дізнається про свій онкодіагноз на останній стадії, а кожен 4-й хворий не переживає року з моменту діагностики. За даними ВООЗ, це стосується навіть тих видів раку, які можна виявити без складного медичного обладнання, як от рак шкіри чи грудей. Окрім цього, від 30% до 50% онконедуг можна уникнути, якщо вести здоровий спосіб життя.
У зв’язку з цим ГО «Центр дієвих рішень» започаткувала просвітницький проєкт «ОнкоПросвіта». ГО розповіла, що він створений з метою зменшення рівня смертності від онкологічних захворювань через підвищення обізнаності суспільства щодо профілактики, діагностики та новітніх методик лікування раку.
«Раннє виявлення хвороби напряму впливає на прогноз ефективності лікування раку. І це зона відповідальності пацієнтів. Тобто всі умовно здорові люди повинні безсимптомно проходити профілактичний огляд. Якщо ми виявляємо маленьку пухлину — ми можемо говорити про повне одужання від раку», — зазначив завідувач онкохірургічного відділення №2 Дніпропетровського обласного онкологічного диспансеру Дмитро Савенков.
У рамках цієї ініціативи об'єдналися провідні українські онкологи, пацієнти в ремісії та психоонкологи, щоб допомогти українцям в умовах війни навчитися стежити за своїм здоров'ям та профілактувати рак.
Зокрема, в рамках проєкту експерти створили понад 20 інформаційних відео, в яких розповідається про те, як і коли проходити профогляди, як побороти психологічні бар'єри профілактичних обстежень та як попередити різні види раку.
Як попередити рак? Онкоскринінг — профілактика та раннє виявлення раку
Підозра на рак: що робити на перших етапах?
Рак: що впливає на шанси одужати? Пояснює онкохірург
Переглянути всі ролики можна на YouTube-каналі за цим посиланням.
Також в рамках ініціативи автори проєкту створили анімаційні ролики, що спростовують найпоширеніші міфи про онкологію, відеоподкасти з психоонкологом та людьми, які хворіли на рак і знаходяться в ремісії. У них детально висвітлюють все про психологічні аспекти онкологічних хвороб. Переглянути можна за цим посиланням.