В «Слузі народу» запропонували скасувати акцизи на автомобілі

Фото: Youtube-канал Мар'ян Заблоцький

Фото: Youtube-канал Мар'ян Заблоцький

Найближчим часом у Верховній Раді зареєструють законопроєкт про скасування акцизів на нові та вживані автомобілі.

Про це повідомив член парламентського податкового комітету, нардеп від партії «Слуга народу» Мар'ян Заблоцький на своїй Facebook-сторінці.

«Як член податкового комітету Верховної Ради я найближчим часом зареєструю законопроєкт, який скасує акциз на авто і, нарешті, приведе українські ціни до європейського рівня... Вже давно необхідно визнати факт: акциз на авто, який свого часу було введено як протекціоністський захід, не спрацював. Він не просто не врятував автомобільне виробництво в Україні, але й сприяв тінізації ринку та соціальній несправедливості», — зазначив нардеп.

Telegram Logo

За словами Заблоцького, суть акцизів полягає в тому, щоб змусити розвиватися українську автомобілебудівну галузь. Але проблема полягає в тому, що акцизи та заборона на ввезення вживаних авто не працюють.

«Якщо в 2008 році ми випускали 400 тис. автомобілів, то впродовж останніх 3 роки випускаємо 4-6 тис. автомобілів. Ніякої автомобілебудівної галузі в Україні вже давно не існує. В інших країнах, де немає акцизів, спокійно випускають понад 1 млн авто. Та ж Словаччина й Чехія щорічно випускають понад 1 млн авто. І там немає ніяких обмежень на купівлю вживаних автомобілів», — повідомив депутат.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Заблоцький підкреслив, що необхідно скасувати всі акцизи на всі автомобілі, залишивши 20% імпортного ПДВ і 10% імпортного мита. Таким чином, це дозволить «вийти з тіні» залишку машин з єврономерами.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини