Facebook Pixel

В МОН відповіли, чому студенти приватних вишів не можуть перетинати кордон

У відповідь на звинувачення у дискримінації на адресу Міністерства освіти та науки України стосовно приватних вищих навчальних закладів було заявлено таке. У новій урядовій постанові уточнюється, що дозвіл на виїзд за кордон надається лише студентам державних та комунальних вишів.

Про це повідомляє видання hromadske.

У МОН наголосили, що відповідно до Порядку здійснення права на академічну мобільність (постанову КМУ №579) освітні установи, які беруть участь у програмах академічної мобільності, одержують гроші для того, щоб покрити свої витрати з державного чи місцевого бюджету.

Quote«Зміни, що вносяться до Правил перетинання державного кордону, стосуються цієї категорії студентів, оскільки саме в такому разі, відповідно до законодавства, державні та комунальні заклади вищої освіти зможуть безоплатно забезпечити учасників академічної мобільності необхідними послугами», — вказує відомство.

За уточненням з МОН, серед інших витрат, що фінансуються в рамках програм академічної мобільності, включаються організаційні, протокольно-інформаційні, консультаційні послуги та перекладові послуги.

Відомство також зазначає, що деякі приватні вищі навчальні заклади втратили ліцензії, проте вони продовжують існувати як юридичні особи приватного чи публічного права.

Quote«Якби зміна до постанови стосувалася студентів таких закладів освіти, це могло б створити ризик для незаконного витоку за кордон задля уникнення мобілізації», — додали в МОН.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉