Уряд Іспанії запропонував встановити 4-денний робочий тиждень

Уряд Іспанії аналізує скорочення робочого часу, а також скорочення робочого тижня до чотирьох днів.

За словами заступника прем'єр-міністра Пабло Іглесіаса (Pablo Iglesias), лідера лівого крила Unidas Podemos, уряд розглядає можливість скорочення робочого часу для збільшення зайнятості, передає Bloomberg.

Заява в ефірі державної телекомпанії RTVE послідувало через кілька днів після того, як гігант споживчих товарів Unilever анонсував експеримент з чотириденним робочим тижнем на підприємствах в Новій Зеландії. В Unilever вважають, що це поліпшить добробут працівників і підвищить продуктивність праці.

Telegram Logo

Будь-яка пропозиція про зміну робочого тижня в Іспанії буде презентована урядом в рамках соціального діалогу з профспілками і галузевими групами.

Ідея впровадження чотирьох денного робочого тижня вже давно розбурхують розуми політиків і великих компаній. Наприклад, Фінляндія оголосила перехід на 4-денний робочий тиждень і 6-годинний робочий день ще рік тому.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

6-годинний робочий день вже працює в сусідній Швеції: у 2015 році Гетеборг, друге за величиною місто в Швеції, скоротило робочий час до шести годин в день в будинках відпочинку і в міській лікарні без зміни заробітної плати.

Економічна криза і пандемія змусили по-новому подивитися на працю, благополуччя і нерівність, привели до нового тлумачення роздумів про розвиток економіки і соціальних структур.

Зокрема, широке використання програм відпусток для утримання робітників під час карантину поставило питання про посилення підтримки низькооплачуваних робітників або що працюють в уразливих галузях.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини