Нова прем'єр-міністр Фінляндії, 34-річна Санна Марін, запропонувала ввести в країні 4-денний робочий тиждень і 6-годинний робочий день.
«Чотириденний, шестигодинний робочий тиждень з тієї ж зарплатою. Чому це не може бути наступним кроком для Фінляндії? Чи дійсно вісім годин — єдиний можливий вибір? Я думаю, що люди заслуговують на те, щоб проводити більше часу зі своїми сім'ями, з близькими людьми, присвячуючи себе хобі та іншим аспектам життя, таким як культура. Це може бути наступним кроком для нас», — сказала фінський прем'єр-міністр Санна Марін, передає Kontrast.
Санна Марін попросила про це з нагоди 120-річчя Соціал-демократичної партії Фінляндії, лідером якої вона є де-факто.
В даний час Кабмін Фінляндії вивчає шляхи найкращого впровадження ініціативи прем'єра.
Санна Мирелла Марін сама молода діюча прем'єр-міністр в світі і сама молода прем'єр-міністр в історії Фінляндії. 8 грудня 2019 року на внутрішньопартійну голосуванні обрана прем'єр-міністром, замінила Антті Рінне, який пішов у відставку 3 грудня через політичну кризу.
Контекст. 6-годинний робочий день вже працює в сусідній Швеції: у 2015 році Гетеборг, друге за величиною місто в Швеції, скоротив робочий час до шести годин в день в будинках відпочинку і в міській лікарні без зміни заробітної плати. Результати, отримані через два роки, вказують, що співробітники стали щасливішими, здоровішими і продуктивніше. В результаті надання послуг було розширено, а пацієнти більш задоволені.
Це також поліпшило ситуацію з зайнятістю: було найнято більше працівників, що призвело до збільшення податкових надходжень і економії на допомогу по безробіттю.
Автовиробник Toyota в Швеції також знизив робочий день до шести годин. Співробітники Toyota були не тільки більш задоволені і мотивовані, але і підвищили особисту продуктивність і прибуток Toyota.
Причини прості: люди роблять роботу більш концентрованим чином, а прийшовши додому мають достатньо часу для сім'ї, друзів і захоплень.