Чотириденний робочий тиждень у Microsoft збільшив продуктивність на 40%

Фото: pixabay

Фото: pixabay

Японський підрозділ компанії Microsoft провів експеримент Work Life Choice Challenge, під час якого персонал працював чотири дні на тиждень та отримував повну зарплату. Підсумком стало зростання продуктивності персоналу майже на 40%, передає CNBC.

Протягом серпня 2019 року Microsoft щоп'ятниці зачиняв офіси. Робочі збори обмежили максимальною тривалістю у 30 хвилин, а замість особистих зустрічей співробітників заохочували до спілкування онлайн.

Тільки на споживанні енергії за місяць експерименту компанія заощадила до 23%. А на використанні паперу через те, що співробітники друкували менше документів, — 58% порівняно із серпнем минулого року.

Експеримент у Microsoft вирішили повторити також цієї зими. Втім, на інших умовах. Замість оплачуваних п'ятниць співробітникам запропонують брати вихідні за власний таки рахунок і «відпочити розумно».

Як інші компанії працюють по чотири дні на тиждень

Подібні експерименти останнім часом не рідкість. Однією з перших країн це зробила Швеція. Але там скорочували робочі години замість додаткового вихідного дня. Спробували на сфері охорони здоров'я. Медсестрам скоротили робочий день до шести годин. Це допомогло залучити у професію більше людей, які й «закрили» втрачені робочі години.

Протягом перших 18 місяців експерименту медсестри рідше йшли на лікарняний, повідомляли про поліпшення самопочуття та підвищили свою продуктивність. Вони організовували на 85% більше активності для своїх пацієнтів: від прогулянок на природі до співів.

Проте проект піддали жорсткій критиці: експеримент коштував місту Сальгренську майже 12 мільйонів крон (близько $12,5 млн), хоча й утримався в межах виділеного бюджету.

Бізнес також намагається знайти баланс між робочим часом своїх співробітників та їхнім відпочинком. З 2011 до 2016 року американська онлайн-школа Treehouse в Портленді (штат Орегон) пропрацювала в режимі чотириденного робочого тижня. Але експеримент довелося припинити, і скоротити перед цим штат.

Райан Карсон, засновник і генеральний директор компанії пізніше пояснив повернення до п’ятиденного робочого тижня тим, що така робота псувала робочу дисципліну та не пішла на користь бізнесу і місії Treehouse.

Від початку ж його надихнула успішна історія новозеландської фінансової компанії Perpetual Guardian, яка запровадила чотириденний робочий тиждень досить успішно, писав New York Times. Менеджери компанії загалом були задоволені змінами, що прийшли із зменшенням робочого часу — персонал був креативнішим, стало менше пропусків, запізнень та перерв.

Загалом, згідно висновків керівництва Perpetual Guardian, ефективність роботи від п’ятиденного робочого тижня жодним чином не відрізнялась від чотириденного.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Дві причини, чому українці будуть масово виїжджати з країни — голова асоціації працевлаштування

Низькі заробітні плати в Україні і відновлення промислового виробництва в розвинених державах ЄС стануть причинами трудової міграції українців.

«Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів для прикордонної служби України

Суднобудівний завод компанії «Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів за французьким контрактом для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Чисті резерви НБУ досягли $16,5 млрд

Розмір чистих золотовалютних резервів Національного банку України після виплати $1 млрд за бондами під гарантії США склали $16,5 млрд.