Facebook Pixel

УЄФА на прохання Росії зобов'язав Україну змінити форму збірної з футболу

Автор
Фразу «Героям слава» на вимогу РФ визнали мілітаристською та політичною. Фото: Facebook Андрія Павелка

Фразу «Героям слава» на вимогу РФ визнали мілітаристською та політичною. Фото: Facebook Андрія Павелка

УЄФА зобов'язав українську збірну з футболу прибрати з форми гравців команди фразу «Героям слава». Організація нібито виявила у фразі мілітаристський і політичний підтекст, повідомило «РБК-Україна» з посиланням на коментар пресслужби УЄФА.

Організація залишила без змін зображену на формі карту України, оскільки УЄФА не визнає анексії Криму Росією. Фраза «Слава Україні» також залишається — її офіційно дозволили використовувати українським футболістам ще у 2018 році.

Представники організації спочатку докладно не вивчали фразу «Героям слава». Однак після додаткового дослідження її контексту в ній нібито було виявлено політичний підтекст, а також мілітаристський та історичний сенс. Тому УЄФА висунув вимогу до збірної України прибрати цю фразу з форми для Євро-2020.

Telegram Logo

В Українській асоціації футболу підтвердили, що УЄФА висунув таку вимогу. Зараз представники УАФ ведуть переговори з УЄФА, щоб залишити слоган «Героям слава» на місці. В УАФ нагадали, що форма збірної спочатку була затверджена в комплексі, разом з фразою, яку тепер в УЄФА вимагають прибрати.

Контекст. Українська національна збірна з футболу виступатиме на чемпіонаті Європи 2020 року в новій формі з написом «Слава Україні!» і картою України, де Кримський півострів перебуває в складі нашої країни. Це викликало обурення Росії, яка анексувала Крим у 2014 році. Москва почала вимагати від УЄФА заборонити Україні грати в такій формі.

Президент РФ Путін особисто обурився формою української збірної, заявивши, що Україна «нехтує волевиявленням» населення Криму.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини