Facebook Pixel

Уряд призупинив виїзд сезонних робітників за кордон

Заборона Кабіну на чартерні рейси унеможливлює виїзд сезонних робітників до інших країн. Цієї весни Фінляндія планувала залучити для роботи 14 тис. людей, і Україна погодилася на ці умови. Однак пандемія коронавірусу, що спровокувала введення карантину та закриття кордонів, унеможливила виконання цих домовленостей. Поки жодного офіційного рішення щодо прямої заборони на виїзд за кордон на заробітки немає.

Наразі на кордоні працюють наземні пункти пропуску, однак скористатися ними можуть тільки ті громадяни, які мають родичів в інших країнах. Існує можливість потрапити до конкретної держави, наприклад, до Польщі, Румунії, Угорщини чи Словаччини, розповів посол Естонії в Україні Каймо Кууск у коментарі виданню ERR.

Вірогідно, Україна відмовилася відправляти заробітчан до Фінляндії через те, що їх доведеться звідти евакуювати, а для цього знову здійснювати авіарейси за рахунок держави, вважає Кууск.

Telegram Logo

Проте створення робочих місць в Україні, яке обіцяв прем'єр Денис Шмигаль, в даній ситуації дуже складне завдання. Водночас заборона на перетин кордону з метою роботи не має конкретних часових обмежень, тому невідомо, коли робітники зможуть виїхати за кордон, зазначив посол Естонії.

У свою чергу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що не дивлячись на те, що більшість Європейських країн закрили кордони для іноземців, вони готові прийняти українських заробітчан. Однак, за його словами уряд переймається про здоров'я громадян, адже в таких умовах будь-яка подорож небезпечна.

Також уряд готовий розглянути кожен запит окремо та прийматиме рішення виходячи з епідемічної ситуації.

Контекст. Під час засідання Кабінету міністрів було прийнято рішення про продовження карантинних заходів щонайменше до 11 травня. Згідно з моделюванням аналітиків Національної академії наук України та даними МОЗ, пік захворюваності припаде саме на період з 3 по 8 травня. Усі міністри одностайно підтримали таке рішення.

Коментарі

Всі новини