Facebook Pixel

Кабмін пропонує оподаткувати хабарі в розмірі 7,5% від неправомірної вигоди

Кабінет Міністрів України пропонує ввести податок на неправомірну вигоду, яку українські компанії отримують за рахунок хабарів іноземним посадовцям.

Уряд 5 грудня погодив проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врахування положень Рекомендацій Ради Організації економічного співробітництва та розвитку стосовно податкових заходів для подальшої боротьби з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях», повідомляє Тарас Мельничук, представник Кабміну в парламенті.

Після ухвалення в Раді в Податковому кодексі з’явиться поняття «обставин (фактів), що можуть свідчити про надання платником податків неправомірної вигоди службовій особі іноземної держави».

При перевірках контролери орієнтуватимуться на перелік на офіційному сайті НАБУ та повідомлятимуть Національному антикорупційному бюро про виявлені факти хабарів.

Якщо НАБУ чи податкова знайдуть в задекларованому податку на прибуток компанії невідповідність, платник податків отримає штраф у 7,5% від неправомірної вигоди.

А у разі якщо платник вже матиме вирок суду «за пропозицію, обіцянку чи надання неправомірної вигоди», законопроєкт пропонує позапланову перевірку компанії, щоб виявити, як хабар вплинув на суму витрат, які були враховані при визначенні об’єкта оподаткування.

The Page вже розповідав, що банки сплатять податок на надприбутки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉