Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Цифра дня: Кабмін виділив 16,6 млрд гривень на порятунок авіасполучення України зі світом

Уряд спрямує понад 16 млрд грн для гарантування безперебійності польотів у повітряному просторі України. Фото: The Page

Уряд спрямує понад 16 млрд грн для гарантування безперебійності польотів у повітряному просторі України. Фото: The Page

У відповідь на загострення зовнішньополітичних загроз уряд вирішив виділити більш як 16,6 млрд грн «для гарантування безпеки польотів літаків у повітряному просторі України». Вказані кошти будуть взяті з резервного фонду держбюджету 2022 року та будуть спрямовані на надання гарантій для страхових та лізингових компаній.

Уряд виділяє 16,6 млрд грн, аби гарантувати безперебійність польотів у повітряному просторі України. Це рішення дозволить стабілізувати ситуацію на ринку авіаперевезень та забезпечити державні гарантії для лізингодавців і страхових компаній.


Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

За словами очільника Мінінфраструктури Олександра Кубракова, виділеного обсягу грошей вистачить на покриття страхових випадків щонайменше 23 літаків (за даними avianews.com, нинішня проблема стосується 23 бортів у трьох авіакомпаніях – МАУ, SkyUp та Bees Airline).

Сьогоднішнє рішення — це сигнал для міжнародної спільноти, що Україна готова брати на себе фінансові зобов’язання за безпеку літаків в українському повітряному просторі. Вкотре наголошу, що підстав для паніки немає, українське небо залишається відкритим, більшість польотів до та з України здійснюються у штатному режимі. Ми на постійному зв’язку з нашими міжнародними партнерами та українськими компаніями для попередження будь-яких можливих кризових ситуацій.


Олександр Кубраков

Олександр Кубраков

міністр інфраструктури

Після нормалізації безпекової ситуації гроші, які не будуть використані, будуть повернені до держбюджету.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Щоб уникнути маніпуляцій: ці гроші нікому не видаються. Вони зберігатимуться на окремому ексроу-рахунку Міністерства інфраструктури та, у разі потреби, будуть використовуватись для забезпечення безпеки польотів в Україні для страхових компаній, компаній-перестраховиків, лізингових компаній та авіаперевізників», — уточнив заступник очільника Мінінфраструктури Мустафа Найєм.

Контекст. 12 лютого провідні іноземні страхові компанії повідомили українським авіаперевізникам та власникам повітряних суден про те, що протягом 48 годин вони припиняють страхування літаків для польотів у повітряному просторі України. Лізингодавці, відповідно, стали вимагати повернути борти в ЄС.

У зв’язку з озвученими вимогами SkyUp заявив про вимушену зупинку продажу квитків на рейси в період із 14 по 16 лютого.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Як пише галузеве видання avianews.com, МАУ також почала масове виведення літаків за кордон на вимогу лізингодавця.

Коментарі

Всі новини