Facebook Pixel

Уряд надасть бізнесу 15 тис. грантів у 2024

Уряд розширює програми підтримки бізнесу та закликає місцеву владу долучатися до їх співфінансування. Наступного року малі та середні підприємства зможуть отримати від держави 15 тисяч грантів на розвиток. Про це зазначила перша віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки Юлія Свириденко під час виступу на XVІІ Українському муніципальному форумі.

Quote«Стійкість України — в стійкості малого і середнього українського бізнесу та місцевих громад. Наступного року уряд розширить програми підтримки бізнесу, і ми закликаємо місцеві громади долучатися до їх співфінансування. Зокрема, на 2024 рік ми заклали в бюджет 18 млрд грн на продовження доступного кредитування вітчизняних підприємців за програмою 5-7-9%. Продовжимо грантові програми для започаткування або розширення бізнесу. Наступного року ми можемо видати 14 тисяч мікрогрантів для малого бізнесу — до 250 тисяч грн — та 1 тисячу грантів для переробних підприємств, які можуть отримати до 8 мільйонів грн на розвиток», — розповіла Юлія Свириденко.

За її словами, наступного року також буде діяти програма часткової компенсації виробництва сільгосптехніки, що дозволить підтримати вітчизняних машинобудівників та стимулювати їх розвиток. Вперше в бюджеті закладено 1 млрд грн на розширення мережі індустріальних парків, на території яких підприємці можуть користуватися низкою пільг. Долучитися до створення індустріальних парків мають можливість і місцеві органи влади. Та у такий спосіб розвивати ті економічні галузі, які потрібні конкретній громаді. А ще — це нові робочі місця в регіоні та додаткові надходження до місцевого бюджету.

Також наступного року продовжить діяти програма іпотечного кредитування «єОселя», завдяки якій стимулюється розвиток житлового будівництва та суміжних галузей. В низці областей місцева влада вже долучилася до компенсації іпотеки для окремих категорій громадян, зокрема регіональні програми компенсації є в Чернівецькій, Миколаївській, Закарпатській, Одеській областях та в місті Кривий Ріг.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉