Кабмін затвердив і передав до Верховної Ради перелік 219 підприємств, повна або часткова приватизація яких заборонена. Відповідний законопроєкт №2831 зареєстровано, але його текст на сайті парламенту поки що відсутній.
За словами першого заступника міністра економіки Павла Кухти, всі об'єкти зі списку проходили глибокий аналіз і обговорені з профільними центральними органами виконавчої влади.
Всього до переліку увійшли три групи об'єктів.
У першій – акціонерні товариства, у статутному капіталі яких частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути менше за 50% + 1 акція. Це "Нафтогаз України", холдингова компанія "Артем", "Феодосійська суднобудівна компанія "Море", завод "Фіолент", об'єднання "Київський завод автоматики", "Укрзалізниця", "Укрпошта", "Хартрон"; "Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту".
У другій групі – акціонерні товариства, державні унітарні та казенні підприємства, які не підлягають приватизації. Всього їх 101.
У третій – об'єкти культури і спорту, що не підлягають приватизації, їх 109.
Контекст
В інтерв'ю Кухта так говорив про перспективи приватизації: «У 2020 році ми плануємо продати п'ять великих підприємств і 300 маленьких – щонайменше. Це 12 млрд грн надходжень від приватизації. 16 малих об'єктів вже продано протягом січня... Важливе зауваження: мала приватизація насправді не є малою за обсягом. Це об'єкти з активами до 250 млн грн. А їх реально сотні. Це фактично пожвавлення середнього бізнесу по всій країні».