Facebook Pixel

Укрзалізниця створює власну енергокомпанію

Укрзалізниця створює власну енергокомпанію

Укрзалізниця створює власну енергокомпанію

»Укрзалізниця» найближчим часом збудує розподілену генерацію електроенергії для забезпечення власних потреб та потреб споживачів, які приєднані до її мереж. Для цього створена окрема юридична особа — ТОВ «УЗ Енерго». Про це повідомила пресслужба перевізника.

»Укрзалізниця» є одним із найбільших споживачів електричної енергії в Україні і наразі відчуває суттєвий дефіцит електроенергії. Ліміти на споживання покривають лише 75% реальних потреб для забезпечення перевізного процесу та господарської діяльності. За прогнозами, з наближенням осінньо-зимового періоду дефіцит електропостачання може ускладнити безперебійний рух поїздів та надання комунальних послуг для побутових споживачів, оскільки «Укрзалізниця» також є оператором системи розподілу електроенергії та водопостачання і забезпечує електропостачання для низки домогосподарств та підприємств на усій території України. Вона має понад 100 тисяч приєднаних споживачів.

Quote«Минулої зими ми вже допомогли енергосистемі країни в забезпеченні живлення окремих адміністративних одиниць та зараз, беручи до уваги складну ситуацію з генерацією, ми маємо допомогти країні пройти найскладніший в історії осінньо-зимовий період. Саме тому було схвалено рішення про будівництво десятків газогенераторних установок загальною потужністю до 250 МВт. На сьогодні «Укрзалізниця» проводить активні перемовини з постачальниками та міжнародними фінансовими організаціями для швидкої реалізації цього проєкту», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.

Новостворена компанія «УЗ Енерго» повинна у різних регіонах України збудувати газові електростанції загальною потужністю до 250 МВт. Їх встановлять в обласних центрах та приєднають до мереж товариства, від яких живляться об'єкти залізничного транспорту, соціальної сфери та критичної інфраструктури інших галузей економіки.

Згідно до вимог законодавства, виробництво електроенергії з використанням газогенераторних установок та установок зберігання електричної енергії може здійснюватися лише відокремленою від оператора системи розподілу юридичною особою, яка має отримати відповідну ліцензію. Тому правлінням АТ «Укрзалізниця» було схвалено створення компанії, 100% статутного капіталу якої належатиме ТОВ «Збут Енерджи ЛТД», яке, своєю чергою, повністю належить «Укрзалізниці».

Подякувати 🎉