Facebook Pixel

«Укрзалізниця» провалила закупівлю нових вагонів і електрифікацію ліній в цьому році — Кава

«Укрзалізниця» (УЗ) більше 20 років розповідала, що уряд не підтримує залізницю, як це роблять в ЄС, а тепер, коли гроші передбачені в державному бюджеті і накопичені на рахунку в казначействі, не може їх освоїти.

Про це в інтерв'ю mintrans розповів заступник міністра фінансів Олександр Кава.

«Є складнощі з запуском процесів з використання УЗ коштів, передбачених у державному бюджеті... Зараз на рахунку Мінфіну накопичені цільові 1,5 млрд грн на залізничні проекти (які заплановані на 2021 рік — The Page), але ні копійки ще не витрачено», — повідомив Кава.

Telegram Logo

За його словами, УЗ тільки зараз зайнялася підготовкою проектної документації по електрифікації.

«Вони ще можуть встигнути до кінця року провести електрифікацію трьох ділянок — роботи вони будуть виконувати своїми силами. Але якби УЗ правильно організувала процес використання коштів і почала роботу ще в грудні 2020 року, коли парламент прийняв державний бюджет, вже в квітні вони могли б розпочати будівельні роботи, а до Дня Незалежності запустити приміські електропоїзди сполученням Київ — Васильків з часом поїздки 35 хвилин і запустити швидкісні електропоїзди з Києва до Черкас з тривалістю поїздки 2,5 години», — уточнив заступник міністра.

УЗ також ризикує не освоїти кошти на закупівлю пасажирських вагонів в повному обсязі. Перший тендер не відбувся і що буде далі невідомо.

Нагадаємо, що в держбюджеті на 2021 рік для УЗ закладені понад 4 млрд грн на закупівлю 100 пасажирських вагонів і електрифікацію трьох найважливіших для розвитку пасажирських перевезень ділянок залізниці — ст. Тараса Шевченка в місті Сміла — Черкаси, Житомир — Новоград-Волинський і Васильків-1 — Васильків-2.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини