Facebook Pixel

Укртелеком зменшив загальний дохід на 10%, до 5 млрд грн у 2023

Загальний дохід АТ «Укртелеком» за підсумками 2023 року скоротився на 10% і становить понад 5 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба компанії.

EBITDA склала понад 1 млрд грн. Маржа EBITDA склала 21,1%.

Капітальні інвестиції у 2023 році становили майже 500 млн грн.

«Укртелеком» сплатив понад 1,35 млрд грн податків і зборів до бюджетів усіх рівнів у 2023 році і став найбільшим платником податків серед операторів та провайдерів фіксованого зв’язку в Україні.

Які збитки отримав «Укртелеком» внаслідок повномасштабної війни

За час повномасштабного вторгнення рф «Укртелеком» зазнав значних збитків. Згідно з попередніми оцінками, прямі втрати компанії від зруйнованих будівель, втраченого обладнання, телекомунікаційних мереж та інших активів на тимчасово окупованих територіях оцінюються приблизно в 700 млн грн.

Загальні руйнівні наслідки російської агресії для «Укртелекому» оцінюються в 2,8 млрд грн.

У результаті бойових дій пошкоджено близько 260 будівель компанії, з них близько 50 повністю зруйновано.

Як «Укртелеком» відновлює мережу

Ремонтні роботи проводяться всюди, де це можливо, зокрема, у прифронтових містах і селах та звільнених від окупантів населених пунктах.

Протягом 2023 року на відновлення інфраструктури витратили 20 млн. грн.

Це дозволило відновити майже 430 км оптичних ліній, 16 км мідних ліній зв’язку та 10 регіональних вузлів зв’язку.

На початок повномасштабного вторгнення росії інтернет-послуги від «Укртелекому» були доступні у 90% населених пунктів України, які покривала мережа оператора.

Як «Укртелеком» розвиває оптичну інфраструктуру

«Укртелеком» продовжує розвивати оптичні мережі й інвестує в розвиток мережі FTTH/P за технологією GPON, щоб забезпечити сталі та якісні телекомунікаційні послуги.

Протягом 2023 року «Укртелеком» проклав майже 5,3 тис. км волоконно-оптичного кабелю.

До кінця 2023 року компанія забезпечила можливість використовувати сучасні послуги оптичної мережі для понад 2 млн домогосподарств у всіх областях України.

Збільшилася загальна кількість підключених нових абонентів до оптичної мережі «Укртелекому» на понад 15%. Загальний дохід у 2023 році від надання цих послуг зріс на 18% у порівнянні з 2022 роком.

«Укртелеком» також підключив до оптичної інфраструктури понад 150 медичних та 185 учбових закладів. Загалом наразі понад 1250 медичних та майже 1700 учбових закладів мають доступ до високошвидкісного оптичного інтернету.

«Укртелеком» продовжив розбудову оптичної мережі у 2023 році, попри війну

У 2023 році «Укртелеком» продовжував розвивати оптичну мережу і забезпечив доступ до інтернету для 90% населених пунктів, які вже були підключені до мережі оператора до початку вторгнення.

Крім того, він відновлював зв'язок у звільнених від окупантів населених пунктах, розширював оптичну інфраструктуру та забезпечував стабільним та якісним зв'язком Збройні сили, державні органи, бізнес та населення.

Яку допомогу надає «Укртелеком» ЗСУ

З початку війни «Укртелеком» також активно підтримує українську армію в межах ініціативи «Сталевий фронт Ріната Ахметова». На оборонні потреби спрямували понад 210 млн грн благодійної допомоги.

Також компанія передала захисникам десятки БПЛА, серед яких і безпілотні авіаційні комплекси «Валькірія» та «Лелека», сотні дронів, тисячі спеціальних засобів управління військом, медичних засобів, сотні автівок та багато іншого.

У лавах ЗСУ захищають українську землю майже 400 співробітників «Укртелекому».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉