Facebook Pixel

«Укртелеком» втратив 600 млн грн через російські атаки

Попередній збиток, який російська агресія нанесла «Укртелекому», складає 600 млн грн. Про це розповів гендиректор компанії Юрій Курмаз в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Як зазначив Курмаз, більш комплексну оцінку збитків зробити складно через те, що частина телеком-обладнання знаходиться на тимчасово окупованій території. Загалом, компанія повністю втратила 40 будівель, ще 200 — пошкоджені.

Також генеральний директор компанії розповів про інвестиції «Укртелекому» у 2022 році.

Quote«На 2022 рік у нас були заплановані рекордні капітальні інвестиції за весь час нашої діяльності. Це і суттєва модернізація транспортної мережі: і ядра мережі, і локальна модернізація, і продовження заміни мідної інфраструктури доступу на оптичну з переведенням на неї існуючих абонентів. Під цю програму були передбачені й законтрактовані досить привабливі за вартістю обслуговування кредитні ресурси європейських банків на дуже хороших умовах», — розповів Курмаз.

Він зазначив, що через війну реалізувати інвестиційні плани компанії не вдалось, тому у 2023 році «Укртелеком» теж очікує падіння доходів приблизно на 10%.

Quote«Ми планували інвестувати понад 1,5 млрд грн, але війна не дозволила нам реалізувати багато проєктів, досить амбітних і ефективних з точки зору отримання комерційного результату вже в кінці 2022 року і в майбутньому, починаючи з 2023 року», — розповів Курмаз.

Загалом, цього року «Укртелеком» планує модернізувати транспортну інфраструктуру та ядра мережі — розширити їх пропускну здатність та захистити від ворожих атак. Також компанія планує модернізувати наявну мідну інфраструктуру, а також може інвестувати в альтернативні джерела енергопостачання.

Контекст. Війна в Україні змушує Європу замислитися про можливий блекаут. Більшість із 500 тис. телекомунікаційних веж ЄС мають батареї, які протримають мобільний зв’язок до 30 хвилин.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉