Facebook Pixel

Високі ціни завадили «Укрнафті» заробити 5,6 млрд грн

«Укрнафта» не реалізувала нафту та газовий конденсат на 5,6 млрд грн через відсутність заявок на участь у торгах. Цей аукціон став другим з початку цього року, в якому не було покупців. Минулого року із запланованих 20 аукціонів відбулося лише дев’ять.

Як повідомила пресслужба «Укрнафти», торги відбулися 20 лютого на Український енергетичній біржі. Через аукціони, які не відбулися раніше, разом з видобутком за лютий і березень не було реалізовано 480 тис. тонн продукту, що дорівнює видобутку за чотири місяці. Наступний аукціон відбудеться 11 березня.

Згідно з повідомленням компанії, проблеми з реалізацією відбулися через встановлені державою обмеження.

Telegram Logo

«Укрнафта» має продавати нафту та конденсат за цінами, встановленими державним аукціонним комітетом. На думку компанії, через прив’язку цін до рівня імпортного паритету нафти нема можливості імпортувати сировину, а українські нафтопереробні підприємства не можуть її купити за надто високою ціною.

У компанії зауважили, що «Укрнафта» вже зверталася до уряду з пропозиціями змінити порядок продажу рідких вуглеводнів. Через неринкові ціни компанія не може фінансувати інвестиційну програму та зазнає збитків.

Контекст. «Укрнафта» у грудні 2019 року заявила, що найбільший газопереробний завод компанії під загрозою зупинки. Причина – надлишок автогазу та неможливість проводити аукціони з його продажу.

Пізніше «Укрнафта» заявила, що поставки її нафти на Кременчуцький НПЗ за толінговою системою економічно недоцільні. Компанія попросила уряд реалізувати надлишки видобутку нафти.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини