Державна енергокомпанія почала через суд добиватися визнання протиправною бездіяльність профільного міністерства щодо погодження інвестпрограми на 2020 рік. Позов Національна енергетична компанія (НЕК) «Укренерго» направила в Окружний адмінсуд Києва.
Крім зазначеного вище, НЕК просить суд зобов'язати Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища в найкоротші строки затвердити інвестпрограму. Як повідомила пресслужба держкомпанії, документи на розгляд було направлено ще 25 вересня. Однак після цього «Укренерго» не отримала ні зауважень до них, ні узгодження.
Без отримання погодження програми від Міненерго «Укренерго» не може надати її для затвердження в Нацкомісію, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Держкомпанія наголошує, що без узгодження інвестпрограми вже з 1 січня буде автоматично заблоковано реалізацію всіх проєктів будівництва і реконструкції мереж, а також оплату підрядникам (за міжнародними проєктами зокрема).
«Укренерго» вже не вперше стикається з проблемами через бездіяльність профільного міністерства. Влітку цього року Окружний адмінсуд задовольнив позов держкомпанії до тоді ще Міненерговугілля. Судді визнали бездіяльність чиновників міністерства у блокуванні платежів щодо створення ПЗ для балансувального ринку та ринку допоміжних послуг.
Раніше міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель заявив, що Кабмін має намір провести повну зміну керівників стратегічних підприємств, а також представників держави в наглядових радах. Своїх крісел можуть позбутися глава «Укренерго» Всеволод Ковальчук та голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв.
«Укренерго» використовує магістральні, а також міждержавні лінії електропередачі. Держкомпанія проводить диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми України. НЕК безпосередньо підпорядковується Мінфіну.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки