Facebook Pixel

У Словаччині розгорнули виробництво українських БпЛА

У Словаччині розгорнули виробництво українських БпЛА

У Словаччині розгорнули виробництво українських БпЛА

Навесні 2024 року українська компанія Skyeton розпочала виробництво безпілотних розвідувальних комплексів ACS‐3 (Raybird‐3) на території Словаччини. Про це розповів засновник компанії Олександр Степура.

У запуск закордонного виробництва компанія інвестувала $3,5 млн.

Quote«Створили на випадок, якщо в Україні по нас прилетить», — говорить Олександр Степура.

Розвідувальні комплекси Raybird стоять на озброєнні ЗСУ з 2018 року. Один комплекс, який включає три літаки, переносну наземну станцію керування, антенну систему, пускову установку, а також камеру, фотоапарат і радари, коштує $1,2 млн.

БпЛА від «Skyeton»

БпЛА від «Skyeton»

Raybird може перебувати у повітрі протягом 28 годин і долати відстань до 2500 км на висоті до 4500 м. У світі всього п’ять компаній здатні виробляти БпЛА з подібними характеристиками, але їхня продукція значно дорожча за українську.

З лютого 2022 до травня 2024 року сили оборони України замовили у Skyeton більше 75 Raybird.

Завод у Словаччині здатний виготовляти 25 розвідувальних систем на рік, а після завершення раунду інвестицій його потужності зростуть учетверо. Для розширення Skyeton залучає нині $15 млн інвестицій.

Через воєнний стан Raybird не можуть бути експортовані, а кінцева ціна обмежена націнкою в 25%. Також у неї неможливо закласти витрати на розробку. Завод у Словаччині не підпадає під ці обмеження, що відкриває більше можливостей для Skyeton на світовому ринку.

Подякувати 🎉