Україна посіла 8-ме місце і піднялася відразу на 55 позицій в рейтингу привабливості країн з точки зору інвестицій у відновлювану енергетику.
Про це йдеться у звіті Climatescope 2019 року, підготовленому аналітичним агентством Bloomberg New Energy Finance.
Верхні рядки рейтингу традиційно поділили найбільші економіки, що розвиваються: Індія, Чилі, Бразилія, Китай, Аргентина. Цього року до них приєдналися Йорданія та Кенія.
Топ-10 країн за величиною активів у відновлюваній енергетиці
Аналітики повідомляють, що причиною українського підйому стали реформи енергетичного сектора, привабливі «зелені» тарифи та податкові ставки.
У 2018 році європейські країни, що не входять до Євросоюзу, встановили рекорд із залучення інвестицій в чисту енергію — $2,2 млрд. Сума за 2018 рік склала близько чверті від загального обсягу інвестицій в регіон за останнє десятиліття.
Зростання відбулося переважно через стрибок обсягу інвестиційних потоків в Україну, який в 2018 році склав $801 млн проти з $46 млн в 2017 році.
Загалом у 2018 році в країнах з економікою, що розвивається, було встановлено 107 ГВт поновлюваних джерел енергії. Серед них сонячна енергія посіла перше місце з 66 ГВт, введених в експлуатацію в 2018 році. На другому місці «вітер» з 29 ГВт.
Сумарна потужність малих гідроелектростанцій, з біомаси і геотермальних джерел становить 12 ГВт.
Додатково
- Чому держава, яка стимулювала інвестиції у відновлювану енергетику, раптом ударила по гальмах і дала «задній хід»?
- В Україні за перше півріччя 2019 року введені додаткові 1550 МВт (у першому кварталі — 900 МВт, а в другому — 650 МВт) потужностей відновлюваної електроенергетики. Для порівняння: за весь 2018 рік ця цифра склала всього 848 МВт.
- З наступного року в Україні змінюється система підтримки державою виробників електричної енергії з поновлюваних джерел. На зміну «зеленим» тарифам, який встановлюється для виробників на рівні, визначеному законом «Про альтернативні джерела енергії», прийдуть «зелені» аукціони.