Facebook Pixel

Вступ до НАТО. Як змінилися настрої українців із червня – опитування

Станом на початок жовтня вступ України в Північноатлантичний альянс підтримують 83% громадян України. За даними соціологічної групи «Рейтинг», такий рівень підтримки є найвищим за всю історію спостережень. Для порівняння: на підтримку отримання членства в НАТО в червні виступали 76% респондентів.

Опитування свідчить, що якби референдум щодо вступу України в НАТО відбувався в перших числах поточного місяця, «за» проголосували б 83% населення. Ще 9% — голосувати б відмовилися, 4% — ще не визначилися і ще 4% — висловилися б «проти». Аналітики зазначають, що дещо обережніше вступ нашої держави до Альянсу сприймається жителями сходу (69% — за вступ, 9% – проти, 17% – не прийшли б на голосування).

Україна в НАТО та ЄС: скільки українців за — дані «Рейтингу»

Україна в НАТО та ЄС: скільки українців за — дані «Рейтингу»

У розрізі вступу України до Європейського Союзу «за» проголосували б 85% українців, проти – 3%. Відмовилися б від участі в референдумі 7%, остаточно не визначилися з думкою 3% громадян. Підтримка вступу до ЄС є одностайною з-поміж представників усіх регіонів і вікових груп.

В опитувані взяли участь 2 тис. громадян України з усіх регіонів, окрім тих, що перебувають у тимчасовій окупації. Соціологи використали метод телефонного інтерв'ю із застосуванням комп'ютера. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більш як 2,2%.

Контекст. Як повідомляло The Page, 30 вересня президент Зеленський оголосив про підписання Україною заявки на пришвидшений вступ до НАТО й закликав західних партнерів втілити підготовлені Україною пропозиції гарантій безпеки, викладені в Київському безпековому договорі (Kyiv Security Compact). Дев'ять держав НАТО виступили за членство України в Альянсі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉