Facebook Pixel

Вступ України в Євросоюз: посол ЄС оцінив шанси і терміни

Чи візьмуть Україну до Євросоюзу та коли це станеться залежить від самої країни-кандидата. Про це заявив голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас в інтерв’ю «РБК-Україна».

Щодо ймовірних термінів він зазначив, що наразі може лише навести слова очільниці Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, що «оцінка буде наступного року, а далі бачитимемо».

Quote«Розширення ЄС – це процес, заснований на досягненнях. Абсолютна більшість того, що має бути зроблено, залежить від країни-кандидата», — додав Маасікас.

Наступним кроком, який має зробити Україна, є «домашня робота» над визначеними ЄС сферами реформ. До їхнього числа входить, зокрема, і прийняття закону про медіа. Посол додав, що у цьому Євросоюзі нашій державі усіляко сприятиме. Далі, за планом, Єврокомісією проводитиметься оцінка проробленої роботи.

Контекст. Єврокомісія рекомендувала надати Україні та Молдові статус кандидатів у члени ЄС ще 17 червня. Таке рішення Європейська Рада ухвалила 23 червня.

Як повідомляв The Page 30 вересня, президент Зеленський оголосив про підписання Україною заявки на пришвидшений вступ до НАТО і закликав західних партнерів втілити підготовлені Україною пропозиції гарантій безпеки, викладені в Київському безпековому договорі (Kyiv Security Compact). Дев'ять держав НАТО виступили за членство України в Альянсі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉