Україна отримала 115 тисяч доз дитячої вакцини проти гепатиту B

Україна отримала 115 тисяч доз дитячої вакцини проти гепатиту B. Фото немовлят: УНІАН

В Україну надійшли 115,3 тис. доз вакцини для щеплення дітей проти гепатиту B у рамках співпраці МОЗ та Глобального альянсу з вакцин, пише «Укрінформ».

«115 300 доз вакцини проти гепатиту B Україна отримує в рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я з Глобальним альянсом з вакцин та імунізації (Gavi). ...Вакцина призначена для щеплення дітей за Національним календарем щеплень та буде розподілена до медзакладів між областями. За Календарем профілактичних щеплень діти мають обов'язково отримати щеплення від десяти хвороб. Вакцинація — безоплатна, зробити її можна у медичних закладах країни, проконсультувавшись у сімейного лікаря або педіатра», — йдеться у повідомленні.

За угодою про партнерство між Глобальним альянсом та Україною, вакцини фінансує Глобальний альянс з вакцин та імунізації (Gavi). Закупівлю та доставку вакцин до країни здійснює ЮНІСЕФ. Розподіл препаратів за областями координує Центр громадського здоров’я.

Чим небезпечний гепатит В

Гепатит В є небезпечним вірусним захворюванням, що вражає печінку та може призвести до хронічної хвороби, цирозу чи навіть раку. Його лікування може тривати пожиттєво, але йому можна запобігти завдяки вакцинації.

Щеплення ефективно перешкоджає інфікуванню та появі хронічних наслідків у понад 90%. Захист зберігається щонайменше 20 років, а у деяких випадках — протягом усього життя.

Коли потрібно робити щеплення від гепатиту B

За Календарем профілактичних щеплень, дитина повинна отримати три дози вакцини проти гепатиту В:

  • перше щеплення — протягом 24 годин після народження;
  • друге — у два місяці;
  • третє — у шість місяців.

У разі, якщо дитина не була вакцинована вчасно, вакцинація проводиться за схемою "0-1-1", тобто друга вакцина вводиться через місяць після першої, третя — ще через місяць.

Найбільшу загрозу гепатит В несе дітям до року. Саме у цьому віці існує 90% вірогідність, що гепатит В перейде у хронічну хворобу. Ризик захворіти зменшується, коли дитина стає старшою. За даними ВООЗ, приблизно у 30-50% дітей, інфікованих у віці від 1 до 6 років, розвивається хронічний гепатит В.

Також цей вірус може передатися від мами до дитини під час пологів. Немовлята особливо вразливі до вірусу і в 90% випадків хвороба переходить у хронічну форму. Вакцина є єдиним надійним способом захистити дитину.

Читати на The Page