Facebook Pixel

Путін знову збрехав: Україна не надавала жодних гарантій для повернення рф до «зернової угоди»

Україна не надавала російському диктатору володимиру путіну чи росії якісь додаткові гарантії в рамках «зернової угоди». Про це заявив прессекретар Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

Quote«Володимир путін заявив, що росія вирішила розблокувати «зернову угоду» після надання Україною «гарантій» про невикористання «зернового коридору» у військових цілях. Україна не використовувала й не планувала використовувати «зерновий коридор» у військових цілях. Українська сторона чітко дотримується положень «зернової угоди», — заявив Ніколенко.

Водночас він нагадав, які зобов'язання мають сторони в рамках угоди. Зокрема, це гарантія безпечного й надійного функціонування «зернового коридору», яку Україна ніколи не порушувала.

Quote«Жодних нових зобов‘язань, які виходили б за межі вже наявних у «зерновій угоді», наша держава на себе не брала», — наголосив Ніколенко.

Він також додав, що повернення рф до «зернової угоди» це заслуга генсека ООН Антоніу Гутерреша та президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, які змогли переконати путіна.

Quote«Це була позиція сили, а не поступок. Повернення росії до виконання своїх зобов‘язань у рамках «зернової ініціативи» яскраво ілюструє дієву формулу: сильна позиція + рішучі дії = результат», — наголосив представник українського зовнішньополітичного відомства.

Контекст. Після атаки на ЧФ рф в окупованому Севастополі росія заявила про свій вихід із «зернової угоди». Після цього Путін зажадав від Києва гарантій ненападу на ЧФ рф знову — лише в такому разі росія повернеться до угоди. 2 листопада у рф заявили, що після отримання москвою нібито якихось гарантій від Києва вирішили знову долучитися до «зернової ініціативи».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉