Угорщина відмовилася долучитися до European Startup Nations Alliance (ESNA) та підписати відповідну декларацію EU Startup Nations Standard of Excellence (SNS), яка являє собою перелік найкращих практик створення сприятливіших умов і політик розвитку стартапів для урядів. Основна причина — пункт про гендерну різноманітність, що є однією із засадничих цінностей Альянсу.
European Startup Nations Alliance був створений у 2021 році. Його основна мета — об’єднати уряди країн для обміну досвідом і практиками підтримки стартапів. На сьогодні Альянс уже налічує 9 країн і в найближчі місяці планує значно розширитися.
Аби долучитися до Альянсу, країни мають підписати офіційний документ — EU Startup Nations Standard of Excellence. Його вже ухвалили 26 урядів. Проте Угорщини в цьому списку немає — консервативний уряд Віктора Орбана не поділяє один із найважливіших принципів розвитку європейської стартап-екосистеми — гендерну різноманітність, виступаючи проти терміну «гендер» загалом.
«Дуже погано, що Угорщина є єдиною країною ЄС, яка не погодилася доєднатися до ESNA та SNS, оскільки вона прагне допомогти членам внести регуляторні зміни, яких відчайдушно потребує угорська екосистема. Угорський уряд дуже активно бере участь у формуванні місцевого середовища стартапів, на жаль, здебільшого через наповнення ринку токсичними можливостями державного фінансування, які пов’язані з багатьма умовами, а не через формування сприятливого правового середовища для стартапів», — сказав Чонгор Біас, керуючий директор неурядової організації Startup Hungary.
Уряди «мають приділяти належну увагу та вживати заходів для підтримки різноманітності та інклюзії у своїй стартап-політиці, водночас захищаючи демократичні цінності». Цього можна досягти завдяки «цільовим стимулам для стартапів щодо найму на роботу за різноманітністю етнічної приналежності, статі, релігії, віку та сексуальної орієнтації», — йдеться в пункті EU Startup Nations Standard of Excellence, з яким Угорщина не погоджується.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні