Угода про надра: Сибіга підтвердив, що Київ вже консультується щодо тексту документа

Угода про надра: Сибіга підтвердив, що Київ вже консультується щодо тексту документа. Фото: УНІАН

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга у вівторок, 1 квітня, повідомив, що Київ розпочав консультації щодо тексту угоди про корисні копалини, яку запропонували Сполучені Штати.

Про це він заявив у відповідь на запитання кореспондентки «Суспільного».

Нова американська версія угоди про корисні копалини: що сказав Сибіга

За словами Сибіги, Україна готова була підписати раніше напрацьовану рамкову угоду. Наразі ж Київ отримав пропозицію на розвиток і відповідно новий текст документа.

Your browser doesn't support HTML5 video.

«У нас є законодавство щодо опрацювання такого типу документів. Відповідно було зроблено необхідне для початку проходження внутрішньодержавних необхідних процедур», — сказав глава МЗС.

Він також підтвердив, що Київ розпочав консультації щодо тексту угоди про надра. Однак Сибіга підкреслив, що українська сторона налаштована на укладення документа, який відповідав би національним інтересам як США, так і України.

«Ми вважаємо, що текст угоди, який передбачатиме присутність великого американського бізнесу в Україні, — внесок у безпекову інфраструктуру країни», — додав Сибіга.

Нагадаємо, 27 березня 2025 року народний депутат Ярослав Железняк заявив, що отримав проєкт нової ресурсної угоди зі США, але наголосив, що це не остаточний документ, і висловив сподівання, що Україна зможе домогтися значних змін. Однак, за словами Железняка, текст угоди, яку він бачив, викликає занепокоєння.

Того ж дня президент Володимир Зеленський прокоментував нову угоду щодо корисних копалин, яку Сполучені Штати надіслали Україні. Він зазначив, що є вже дуже багато таких договорів, тож хотів би ставитись до цього практично, а не теоретично.

28 березня міністерка економіки Юлія Свириденко також прокоментувала нову версію документа. За її словами, угода перебуває на стадії обговорення, а Кабмін працює, щоб вона відображала усі інтереси Києва і була у дусі стратегічного партнерства з Вашингтоном.

Читати на The Page