Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Облгази заборгували Оператору ГТС майже 11 млрд грн: з них 7,7 млрд припадає на групу Фірташа

У вересні заборгованість облгазів зросла на понад 2,6 млрд грн. Фото: tsoua.com

У вересні заборгованість облгазів зросла на понад 2,6 млрд грн. Фото: tsoua.com

У вересні 2021 року заборгованість операторів газорозподільних мереж (ГРМ) за природний газ, відібраний із магістральних газогонів для власних виробничо-технологічних потреб, зросла на понад 2,6 млрд грн. З них на 1,9 млрд грн збільшилася заборгованість операторів ГРМ, що належать до групи «Регіональна газова компанія» (РГК) Дмитра Фірташа. Сумарний прострочений борг облгазів перед Оператором ГТС України становить 10,9 млрд грн, з яких 7,7 млрд грн – заборгованість облгазів групи РГК. Про це повідомляється на сайті Оператора ГТС.

У вересні найбільший приріст заборгованості відбувся також із боку облгазів групи РГК, які відібрали 50 млн куб. м газу на суму 1,9 млрд грн. Крім того, «Донецькоблгаз» відібрав газу на 201,2 млн грн, а «Черкасигаз» – на 172,9 млн грн.

Quote«Різке збільшення простроченої заборгованості несе значні ризики фінансовій стабільності Оператора ГТС через вимивання обігових коштів підприємства. Щоб забезпечити стабільну роботу ГТС, підприємство змушене власним коштом поповнювати запаси газу в ПСГ, що за наявних цін вимагає значних коштів», – сказав генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.

Зазначається, що ОГТСУ використовує всі передбачені законодавством механізми для врегулювання питання. Упродовж 2020 — 2021 років було подано майже 50 позовних заяв про стягнення заборгованості за врегулювання щодобових негативних небалансів на загальну суму понад 9 млрд грн. ОГТСУ очікує на термінове запровадження механізму розподільчих рахунків для облгазів, які дадуть змогу автоматично перераховувати кошти для оплати за газ Оператору ГТС.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Коментарі

Всі новини