Facebook Pixel

У російської армії залишилося 4,5 тис. танків: дослідження

Російська армія може розконсервувати 3150 танків. Ще 1300-1500 танків знаходяться на майданчиках очікування та біля цехів основних бронетанкових ремонтних заводів.

Про це йдеться у спільному дослідженні Resurgam Військовий Віщун та Mortis Aeterna.

Дослідники для цього проаналізували свіжі супутникові знімки, які були в доступі. За останні 5-7 місяців центральні бази резерву танків росії спорожніли майже на 400 од. танків.

Середній темп виснаження баз становить 44-75 од. на місяць. Цей темп дозволяє перекривати поточні втрати, але його сталість упродовж усього 2023 року та на початку 2024 року (та інші фактори, про що детально в тексті) свідчить про досягнення «стелі масштабування» виробництва/модернізації/відновлення танків.

Темп розконсервації дещо впав порівняно з 2022/23 роком, причиною є зменшення якості техніки, яка розконсервовується, що змушує танкоремонтні заводи витрачати більше часу та ресурсів на одиницю техніки.

Аналіз основних бронетанкових заводів продемонстрував велику переповненість майданчиків, що свідчить про перевантаженість цих заводів (і не тільки).

Quote«У досліджені ми охопили до 95% основних місць, де могли б зберігатись «танкові резерви ворога». Наш підрахунок показав, що придатними до розконсервації/відновлення залишаються 3150 танків на центральних базах резерву танків та 1300-1500 танків на майданчиках очікування та біля цехів основних бронетанкових ремонтних заводів. Наш підрахунок був максимально консервативний і ми охоплювали все, що може хоч «гіпотетично» бути відновленим. Але технічний стан 3150 од., які залишаються на базах, дуже різний і часто дуже сумнівний. Найбільш придатними до відновлення залишають танки з 1311 бази», — йдеться у повідомленні.

Цієї кількості російській армії має вистачити, аби безперебійно підтримувати відновлення танків до початку 2026 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉