Мосміськсуд визнав гендиректора корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД) Олега Мкртчана винним у розкраданні понад 1 млрд рублів (понад $15 млн) у російської держкорпорації ВЕБ. Його засудили до дев'яти років колонії загального режиму, штрафу в 900 тис. рублів (близько $13,5 тис.) і стягнули 199 млрд рублів (майже $3 млрд) на користь потерпілих, передає «Інтерфакс».
Захист має намір оскаржити вирок.
Процес над Мкртчаном був закритим, оскільки у справі були документи з грифом «секретно». Суддя оголосив лише резолютивну частину вироку. Бізнесмена визнали винним у шахрайстві в особливо великому розмірі.

Слідство і суд встановили, що Мкртчан організував розкрадання кредитних коштів Внєшекономбанку, виділених для розвитку корпорації, на суму понад 1 млрд рублів. Адвокат засудженого Ігор Поповський говорив, що у справі мова йде про розкрадання $2,5 млрд.
Московський суд також задовольнив цивільний позов потерпілої сторони — некомерційної організації «Фонд промислових активів» (стала потерпілою стороною внаслідок переуступки прав) на суму понад 199 млрд рублів.
До виконання вироку під арештом залишиться майно Мкртчана, в тому числі автомобіль, а також 1,5 млн рублів, понад $40 тис., 14 тис. євро.
Контекст
- Олег Мкрчтан – колишній бізнес-партнер по ІСД народного депутата Сергія Тарути. До корпорації входять «Дніпровський меткомбінат імені Дзержинського, Алчевський меткобинат» і «Алчевський коксохім», угорська ISD Dunaferr і польська ISD Huta Chestochowa.
- Мкрчтана затримали в Москві в лютому 2018 року у справі про особливо велике шахрайство. У кінці грудня 2018 року «Комерсантъ» писав, що СК посилив звинувачення Мкртчану. За інформацією видання, його звинуватили в тому, що ВЕБ у 2011 році видав кредит на 85 млрд рублів ІСД на розвиток Алчевського металургійного комбінату під заставу акцій цього підприємства. На частину цих грошей була побудована електростанція для комбінату і закуплено нове обладнання. У 2014 році Мкртчан від імені комбінату заплатив банку $40 млн в якості відсотків за кредитом, а в 2014-2016 роках платежі стали неможливі через війну на Донбасі. У 2016 році дочірня структура ВЕБа, яка кредитувала ІСД, передала право вимоги боргу НКО «Фонд промислових активів» (також стовідсоткова «дочка» ВЕБа), що займається проблемними промисловими активами, писала газета.
- Раніше власники ІСД констатували втрату контролю над активами корпорації на Донбасі, зокрема над «Алчевським меткомбінатом» і «Алчевським коксохімічним заводом».