Facebook Pixel

Rheinmetall збудує у Литві завод з виробництва боєприпасів

Rheinmetall збудує у Литві завод з виробництва боєприпасів

Rheinmetall збудує у Литві завод з виробництва боєприпасів

Уряд Литви та Rheinmetall підписали угоду про будівництво заводу з виробництва 155-мм артилерійських боєприпасів. Про це повідомило міністерство оборони Литви.

Після кількох місяців переговорів 16 квітня уряд Литви та німецька компанія Rheinmetall підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо будівництва заводу боєприпасів у Литві.

Підписаний документ визначає зобов’язання та наміри обох сторін щодо забезпечення якнайшвидшого початку будівництва заводу з виробництва 155-мм боєприпасів у Литві та виконання необхідних передумов.

Quote«Свобода має бути озброєна краще, ніж тиранія» – сьогодні як ніколи актуальне звернення Президента України Володимира Зеленського, яке він висловив на початку широкомасштабної російської війни. І навіть якщо ми бажаємо якнайшвидшої перемоги України, ми чітко розуміємо, що росія ще довго залишатиметься найбільшою загрозою для Європи. Тому ми повинні негайно інвестувати не лише у відповідну військову готовність і стійкість суспільства, а й у оборонну промисловість. Виробництво боєприпасів Rheinmetall є практичним прикладом того, що ми не витрачаємо час на це. Цей завод матиме значення для Литви, України та всього регіону, а уряд зробить усе, що в його силах, щоб завод міг відкритися якнайшвидше», – сказала прем’єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте.

Наразі деталі щодо майбутнього підприємства та його проєктної потужності офіційні особи не розкривають.

Нове підприємство є частиною багаторічної стратегії Rheinmetall, котрий планує до 2027 року всіма своїми потужностями сягнути виробництва більш як мільйона артилерійських боєприпасів.

Quote«Це дуже важливий крок для національної безпеки та оборони. Прихід німецької оборонно-промислової компанії Rheinmetall до Литви зменшить нашу залежність від довгих ланцюгів постачання, які зараз становлять серйозну проблему в Європейському Союзі та в усьому світі щодо забезпечення військових. Це забезпечить забезпечення на довгострокову перспективу та слугуватиме взаємним зобов’язанням щодо створення запасів боєприпасів та надання допомоги Україні», – сказав міністр національної оборони Литви Лаурінас Кашчюнас.

До кінця 2024 року компанія має виготовити 700 тисяч боєприпасів. Вихід на показник у мільйон снарядів мають забезпечити нові виробничі потужності у Німеччині, Україні та Литві.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉