У листопаді українці купили на $58 млн більше валюти, ніж продали

Згідно з даними Нацбанку, обсяг купівлі готівкової валюти за останній місяць перевищив обсяг продажу на $58,4 млн.

Як порівняти з жовтнем, у листопаді в Україні купівля валюти скоротилась на 8,7%, до еквівалента $1,4 млрд, і зменшився продаж на 6,9%, до еквівалента $1,3 млрд, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

bezymyannyy.png

У жовтні українці купили валюти на $91,5 млн більше, ніж продали, майже, як у липні-серпні. А ось у вересні було все навпаки – обсяг продажу валюти перевищував покупку на $88,8 млн.

Telegram Logo

Але чере те, що на початку року більше продавали валюти, ніж купували, загалом за 11 місяців українці купили валюти на $4,7 млн більше, ніж продали.

Сальдо купівлі/продажу конкретно доларів США за останні місяці перевищує загальне сальдо купівлі/продажу іноземної валюти: у листопаді воно склало $82,9 млн (проти $135,8 млн у жовтні). Обсяг купівлі доларів у листопаді скоротився на 8,3% – до $1,1 млрд, а продажу – на 4,2%, до $1 млрд.

Що стосується безготівкової валюти, то клієнти українських банків у листопаді продали на $874,6 млн більше, ніж купили, а в жовтні цей показник склав $303,8 млн. Причини – зростання обсягу продажу на 10,4%, до $6,6 млрд, з одночасним збільшенням обсягів купівлі лише на 0,9%, до $5,7 млрд.

Контекст

  • У колонці The Page керівник відділу аналітики ГК «Forex Club» Андрій Шевчишин пояснив, чому гривня зміцнилася.
  • Зміцнення гривні зіграло на руку держборгу, але вдарило по держбюджету, заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час розгляду держбюджету-2020.
  • Викладач макроекономіки бізнес-школи МІМ-Київ, старший економіст Ukraine Economic Outlook Михайло Кухар пояснив для The Page, чому падає долар.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Як можна зупинити «Північний потік-2» — найбільш ефективні дії України

Щоб ефективно протистояти завершенню будівництва газопроводу «Північний потік-2» Україні та її союзникам необхідно застосовувати Міжнародне морське право.

Україна відновила історичний рекорд щодо експорту зернових — Мінекономіки

За даними Держмитслужби 2019/2020 маркетинговий рік завершився новим історичним рекордом — на зовнішні ринки поставлено 57,2 млн тонн зернових, зернобобових та борошна.

«Социс» показав рейтинг Зеленського та партій

Якби вибори в Україні відбулися найближчим часом, то за президента Володимира Зеленського проголосували б 36,6% з тих, хто пішов би на вибори. За лідера партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка — майже 21%.