Facebook Pixel

У Дніпрі виставили на продаж кондитерську фабрику «АВК» за 82,7 млн грн

Фонд гарантування вкладів продає майно кондитерської компанії «АВК» у Дніпрі. Аукціон із визначенням покупця має відбутися 31 липня. Стартова вартість майна — 82,7 млн грн.

Про це пише «СЕТАМ».

Об’єкт поділяється на декілька частин. Це будівлі адміністративно-побутового комплексу (6 тис. 450,1 кв. м), ґанків із навісами, головного корпусу (29 тис. 232,9 кв. м), естакади з навісом і ґанком, холодильно-компресорної будівлі (1 тис. 711,4 кв. м), приміщення підготовчого відділення (453 кв. м), тимчасового сараю, вагової, складу, градирень, масложироуловлювача тощо. Земельна ділянка під будівлями не продається, але перебуває в праві користування підприємства й належить місту.

Будівля належить ПрАТ «Кондитерська компанія «АВК» м. Дніпро». Ця компанія, за даними YouControl, не отримувала виручку у 2021 — 2022 роках. Але бізнес «АВК» складається з декількох підприємств, тож робота корпорації триває. У 2020 році майно «АВК» у Дніпрі вже виставляли на продаж за 97,2 млн грн, однак тоді боржник і кредитор дійшли згоди, через те торги скасували. Зараз є вже 1 потенційний учасник аукціону.

Хто власник компанії «АВК»

Раніше «АВК» мала одне з найбільших виробництв солодощів в Україні. Продукція експортується в понад 60 країн світу. До 2014 року до 70% доходів «АВК» отримувала в росії, але того року експорт до росії припинився, і цей ринок було втрачено для кондитерів.

Згідно з даними Youcontrol, кінцевими власниками корпорації «АВК» є Валерій Кравець і Володимир Авраменко, які нині проживають у Київській області. Володимир Авраменко у 2002 — 2006 роках був народним депутатом України від Донецької області. Валерій Кравець із листопада 2010 року до квітня 2013 року працював міністром аграрної політики та харчових продуктів Автономної Республіки Крим. Співвласниками «АВК Конфекшінері» є Володимир Авраменко та члени його родини.

Чому «АВК» довелося розпродавати майно

У 2021 році Господарський суд Донецької області визнав ПрАТ «АВК» банкрутом (за ініціативи іншої компанії власників «АВК»). Зокрема, компанія винна:

  • «Всеукраїнському банку розвитку» — 291,3 млн грн;
  • «Райффайзен Банку» – 356,7 млн грн;
  • Промінвестбанку — 1,34 млрд грн;
  • Сбєрбанку росії — 1,2 млрд грн.

У 2019 році Промінвестбанк відсудив за борги цю фабрику в Дніпрі. Також банк стягнув основні засоби та службовий транспорт для погашення боргу в розмірі 1,37 млрд грн. Кондитерська компанія у 2011 році взяла в борг у цьому банку $80 млн, але у 2014 році втратила свої заводи в Донецьку та Луганську. На офіційному сайті «АВК» з лютого 2022 року новини не публікували. У січні 2019 року співвласник компанії Володимир Авраменко заявляв, що компанія працює в штатному режимі та веде перемовини з банком.

Промінвестбанк належав російській державній корпорації ВЭБ.РФ (колишній Внешэкономбанк). У 2022 році Промінвестбанк в Україні було націоналізовано та виведено з ринку. Відповідно кошти від продажу майна в Дніпрі отримає Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), який керує банком в стадії ліквідації. А кошти підуть на розрахунок з кредиторами Промінвестбанку, який працював собі в збиток.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉