У Британії почалась Зелена промислова революція — в основі водень, атомна енергія і нульові викиди CO2

Прем'єр-міністр Сполученого Королівства Борис Джонсон закликав до Зеленої промислової революції і опублікував програму з 10 ключових пунктів.

«Уявіть собі Великобританію, коли Зелена промислова революція допомогла підвищити рівень країни. Ви готуєте сніданок на водневій енергії перед тим, як сісти в свій електромобіль, зарядивши його за ніч від акумуляторів, вироблених в Мідлендсі», — заявив лідер консерваторів, передає Marketwatch.

Джонсон також виділив план з 10 пунктів, на реалізацію яких держава виділить 12 млрд фунтів стерлінгів. Це в три рази більше, ніж виділяє на ці цілі приватний сектор.

Telegram Logo

Одні з основних перетворень, згідно з озвученими пунктам, є перехід на водень як альтернативу традиційним викопним видам палива і просування технологій скорочення емісії CO2.

Джонсон передбачає створення 250 тис. робочих місць у Великобританії в «зеленій» економіці, а також 300 км2 нових лісових насаджень.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Ось ці пункти:

1. Ми перетворимо Великобританію в Саудівську Аравію вітряних електростанцій з достатньою кількістю морських потужностей, щоб забезпечити електрикою кожен будинок до 2030 року.

2. Ми перетворимо воду в енергію, вклавши в водень до 500 млн фунтів стерлінгів.

3. Ми будемо просувати наші плани щодо нової ядерної енергетики, від великомасштабних до малих і сучасних модульних реакторів.

4. Ми інвестуємо понад 2,8 млрд фунтів стерлінгів в електромобілі, встановимо точки підзарядки і створимо батареї з тривалим терміном служби на британських гігафабріках. Це дозволить нам припинити продаж нових бензинових і дизельних автомобілів і фургонів в 2030 році. Однак ми дозволимо продаж гібридних автомобілів і фургонів, які можуть проїхати значні відстані без викиду вуглецю з вихлопної труби до 2035 року.

5. У нас буде чистіший громадський транспорт, в тому числі тисячі «зелених» автобусів і сотні миль нових велосипедних смуг.

6. Ми будемо прагнути повторити подвиг Джека Олкока (Jack Alcock) і Тедді Брауна (Teddie Brown), які вчинили перший безпосадочний трансатлантичний переліт століття тому на літаку з нульовим рівнем викидів. І ми зробимо так само з кораблями.

7. У наступному році ми інвестуємо 1 млрд фунтів стерлінгів, щоб зробити вдома, школи та лікарні чистішими для навколишнього середовища, а рахунки за електроенергію знизити.

8. Ми створимо нову ведучу в світі галузь з уловлення та зберігання вуглецю, підкріплену державними інвестиціями в розмірі 1 млрд фунтів стерлінгів для кластерів на півночі, в Уельсі і Шотландії.

9. Ми скористаємося здатністю природи поглинати вуглець, висадивши 30 тис. гектарів дерев на рік до 2025 року і переробивши 30 тис. футбольних полів в сільській місцевості.

10. Наш фонд енергетичних інновацій в розмірі 1 млрд фунтів стерлінгів допоможе комерціалізувати нові низьковуглецеві технології і ми зробимо лондонський Сіті глобальним центром зеленого фінансування за допомогою наших державних облігацій і компенсації викидів вуглецю ринки і вимоги до розкриття інформації. Цей план може стати глобальним шаблоном для досягнення нульових чистих викидів шляхом створення робочих місць і збереження нашого способу життя.

Уряд Джонсона планує надати чіткі графіки екологічних перетворень і нормативних змін. Крім того, він створить «оперативну групу чистий нуль» для досягнення нульового рівня викидів до 2050 року.

«Екологічність і зростання можуть йти рука об руку. Отже, давайте зустрінемо саму стійку загрозу нашій планеті за допомогою однієї з найбільш інноваційних і амбітних програм створення робочих місць, які ми знали», — завершив Джонсон.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини