Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Керівники медзакладів у 2020 році виписували собі найбільші «ковідні доплати» — Рахункова палата

У 2020 році керівники лікарень нараховували собі найбільші «ковідні доплати». Фото: Walter Otto/Unsplash

У 2020 році керівники лікарень нараховували собі найбільші «ковідні доплати». Фото: Walter Otto/Unsplash

У виплатах «ковідних» доплат лікарям у 2020 році була суттєва диспропорція. Найбільші доплати здебільшого отримували керівники та адміністративний персонал медзакладів. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан

У червні 2020 року уряд встановив доплати медпрацівникам, які надають допомогу хворим на COVID-19. Усім лікарям, незалежно від посад, упродовж вересня — грудня мали доплачувати 70% посадового окладу, фахівцям – 50% мінімальної зарплати, а молодшим медичним сестрам – 25% мінімальної зарплати. Зазначається, що загалом у 2020 році доплати отримали понад 107 тис. лікарів і майже 218 тис. представників середнього медичного персоналу.

Аудитори Рахункової палати звернули увагу на помітну диференціацію доплат медпрацівникам. Так, для 43% усіх отримувачів доплати становили менш як 9,8 тис. грн, тоді як для 1% – понад 179,5 тис. грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«У вересні – грудні 2020 року дев’ять із десяти найбільших виплат отримували керівники закладів або їхні заступники. Наприклад, директор Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб щомісяця доплачував собі до посадового окладу в середньому майже 90 тис. грн! А заступник директора з експертизи тимчасової непрацездатності Київського міського пологового будинку №5 отримував щомісяця в середньому майже 77 тис. грн доплат. Гендиректор обласного фтизіопульмонологічного центру Івано-Франківської облради – понад 66 тис. грн», – наголосив Пацкан.

Водночас доплати нараховували несвоєчасно. Так, у грудні 2020 року Обласна клінічна лікарня Харківської облради за наявності на рахунку понад 1 млн грн не доплатила до зарплати працівникам, безпосередньо залученим до робіт із ліквідації COVID-19 . Крім того, додаткові доплати в розмірі до 300% зарплати затримували від 1 до 2 місяців.

Через брак медперсоналу до роботи в екстрених бригадах медичної допомоги подекуди замість медсестер залучалися молодші медичні сестри (санітарки).

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Оскільки санітарки не є членами бригад швидкої допомоги, додаткову доплату в розмірі до 300% зарплати їм не виплатили. Це свідчить про нерівні умови оплати праці, адже вони перебували в зоні ризику, як і інші члени бригади», – підкреслив Пацкан.

Коментарі

Всі новини