Україні загрожує дефіцит медиків. Польща переманює українських лікарів

Польща спростила правила прийому на роботу українських лікарів. Фото: УНІАН

Польща спростила правила прийому на роботу українських лікарів. Фото: УНІАН

Польща спростила процедуру прийому на роботу медиків із України, Білорусі та Молдови. Причиною став кадровий дефіцит через пандемію коронавірусу.

Для того щоб влаштуватися на роботу у Польщі, лікарю з України потрібно декілька років для підтвердження диплому та щонайменше 5 тис. євро. Однак через пандемію Варшава вирішила спростити ці правила. Про це йдеться у сюжеті програми «Сніданок» на каналі «1+1».

Telegram Logo

Під час пандемії, щоб працювати лікарем у Польщі, достатньо лише завірити диплом у консула. Однак серед вимог залишилася необхідність трирічного досвіду роботи та знання польської мови. Зарплатня лікарів у Польщі стартує від 70 тис. грн на місяць.

Водночас у державі планують підвищити зарплати медиків до 20 тис. грн, щоб стримати виїзд українських лікарів за кордон.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Починаючи з березня, медичні працівники, зайняті лікуванням пацієнтів із лабораторно підтвердженими випадками COVID-19, повинні отримувати доплату в розмірі трьох посадових окладів. Це підвищення передбачено законом, який Верховна Рада ухвалила 30 березня.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини